Tarih : 16.05.2021 - 18:05 Yorum : 0

Netanyahu: Başta ABD olmak üzere büyük bir destek var

Gazze Şeridi’ne yönelik operasyonların devam ettiğini ve İsrail’in hedeflerine ulaşmasının "zaman alacağını" söyleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "En başında ABD olmak üzere büyük bir destek var." dedi.

Netanyahu: Başta ABD olmak üzere büyük bir destek var

İsrail Başbakanlık Ofisinin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama yayınlandı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını masaya yatırmak için savunma, istihbarat ve askeri yetkililerle görüştüğü duyuruldu.

"BAŞTA ABD OLMAK ÜZERE BÜYÜK BİR DESTEK VAR"

Görüşmeden sonra basın açıklaması yapan Netanyahu, Gazze'ye yönelik operasyonun tüm kuvvetle devam edeceğini söyleyerek, İsrail'in askeri operasyonlarla hedeflerine ulaşması için zamana ihtiyacının olduğunu kaydetti.

Operasyonun zaman alacağını belirten Netanyahu, "En başında ABD olmak üzere büyük bir destek var. Uluslararası destek var ve biz de bunu kullanıyoruz." dedi.

Gazze'de Hamas'a ait 1000 hedefin vurulduğunu dile getiren Netanyahu, çok ciddi zararların verildiğini ancak hedeflerin henüz tamamen ortadan kaldırılmadığını belirtti.

FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARI İSRAİL POLİSİNE SÜRE TANIMIŞTI

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

"SURLARIN MUHAFIZI" ASKERİ OPERASYONUNU BAŞLATMIŞLARDI

Verilen sürenin tamamlanmasına karşın İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

55'İ ÇOCUK 188 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 10 Mayıs'tan bu yana İsrail'in Gazze saldırılarında 55'i çocuk, 188 Filistinli şehit oldu.

İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail Gazze'yi yine vurdu İsrail savaş uçakları, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera'nın ofislerinin de bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıktı.

Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı Gazze'de yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin enkazından 5 çocuk sağ çıkarıldı.

Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Bünyesinde 300 sivil toplum kuruluşunu barındıran Milli İrade Platformu, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere yardım ulaştırılmasına izin vermesi için Mısır hükümetine çağrıda bulundu.

BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı BM'den İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı Birleşmiş Milletler (BM), İsrail ve Filistin'e "anlamsız kan dökme, terör ve yıkıma" derhal son verme ve iki devletli çözüm için müzakerelere dönme çağrısı yaptı.

İsrail'in gündeminde ateşkes yok İsrail'in gündeminde ateşkes yok Uluslararası baskılara rağmen İsrail Güvenlik Kabinesi'nin yaptığı toplantıda, Gazze'de ateşkes gündeme gelmediği açıklandı

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

 

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber