Tarih : 12.12.2016 - 17:17 Yorum : 0

O borçlar da af kapsamına alındı!

Yeni yapılan açıklamaya göre; af kapsamı dışına alınan borçların bazıları tekrar af kapsamına dahil edildi.

O borçlar da af kapsamına alındı!

Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün vergi affı kapsamındaki borçlar ile ilgili açıklama yazısı ile İnceleme ve Tarhiyat safhasındaki gümrük alacakları af kanunu dışında tutulmuştu. Son yapılan açıklamaya göre; müdürlük ihtilafı ortadan kaldıran yeni düzenlemeyi sektör ile paylaştı.

Tüm vergi borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın 6376 sayılı yasayı açıklamasından sonra ilgili müdürlükler af kapsamı ile ilgili açıklama yazılarını sektörlerine açıklamaya başladılar. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün açıklamış olduğu yazı ile af yasasının ihtilaf doğurması sektörde tepkiye neden olmuştu. Müdürlük yeni bir açıklama yazısı yayınlayarak af kapsamı dışına aldığı borçları tekrar af kapsamına dahil etmiştir.

TEBLİĞDEN 30 GÜN SONRA BAŞVURU

Konuyla ilgili açıklama yapan Afacan Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü Cavit Afacan, " Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü 2016/61 sayılı Genelge bir genelge yayınladı. İnceleme ve tarhiyat safhasındaki gümrük alacakları da Kanun’a uygun olarak kapsama alındı. Özetle gümrükle 6736 sayılı Kanun’un kapsamına giren bir ihtilafınız var ama ceza size Kanun’un başvuru süresi içinde değil daha sonra tebliğ ediliyor; bu cezalar da af kapsamına giriyor. Tebliğ tarihinden sonra 30 gün içinde ilgili gümrük müdürlüğüne başvurarak 6736 sayılı Kanun’un getirdiği haklardan yararlanabiliyorsunuz" dedi.

Bakan müjdeyi verdi! 'Bu hafta başlatıyoruz...' KOBİ'lere 50 bin TL müjdesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "KOBİ'ler için açıkladığımız 50 bin TL kredi desteğini bu hafta başlatıyoruz." dedi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu'ndan emeklilere müjde Bakan emeklilere müjdeli haberi verdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere ödenecek promosyonlarla ilgili çalışmayı bakanlık olarak tamamladıklarını belirterek, 'Bardağın suyunu yarıdan azdan yarıdan çoğa çıkartması için sayın başbakanımıza teslim ettim. Bu hafta ya da gelecek hafta sayın başbakanımız gerekli açıklamayı, müjdeyi verir' dedi.

Asgari ücret toplantısı yapıldı, 'Umarım beklentilere cevap verir' Asgari ücret toplantısı yapıldı Beklenen toplantının ikincisi yapıldı. 6,5 milyondan daha fazla çalışanı ilgilendiren asgari ücret toplantılarında Türk-İş, 'Umarım beklentilere cevap verecek bir komisyon kararı çıkar' açıklamasını yaptı. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber