Tgrt Haber

Okay Memiş kimdir? Okay Memiş nereden mezun, evli mi?

21 Kasım 2023 16:39 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 16:39
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

Yeni AFAD Başkanı Okay Memiş kimdir? Okay Memiş nereden mezun, evli mi? sorularının cevabı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Zonguldak'ta batan gemi ile ilgili son durumları anbean paylaşan AFAD Başkanı Okay Memiş, merak edilen her bilgiyi kamuoyu ile paylaşmaya özen gösterdi. Peki “Okay Memiş kimdir?” İşte detaylar!

Okay Memiş kimdir? Okay Memiş nereden mezun, evli mi?
Okay Memiş, Afad, Afad Başkanı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında bilindiği üzere görev değişikliği meydan gelmişti. Yunus Sezer'in son 2 yıldır yürüttüğü başkanlık görevine Okay Memiş atandı. Okay Memiş’in kim olduğu, evli olup olmadığı, daha önce hangi görevlerde bulunduğu merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte Yeni AFAD Başkanı Okay Memiş’e dair araştırılan ayrıntılar…

OKAY MEMİŞ KİMDİR?

Okay Memiş, Türk bürokrattır. Memiş, 1970 yılında Giresun'un Piraziz ilçesinde dünyaya geldi. Memiş, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

Okay Memiş, 1992 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. Sarıyahşi (Aksaray), Genç Bingöl, Orta (Çankırı) Kaymakamlığından sonra, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı. 11 Ağustos 2023 tarihinde Resmi Gazete kararı ile Yeni AFAD Başkanı oldu.

27 Ekim 2018'de Erzurum Valiliğine atandı. 11 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete kararı ile Yeni AFAD Başkanı oldu.

OKAY MEMİŞ EVLİ Mİ, BEKAR MI?

Okay Memiş, evli ve 2 çocuk babasıdır. Memiş’in bildiği yabancı dil arasında İngilizce yer almaktadır.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.