2022-05-17 15:30:20 | Son Güncelleme : 2022-05-17 15:37:44

Mersin'de kadın cinayeti: Hakkında uzaklaştırma kararı aldıran kişiyi öldürüp intihar etti

Mersin’de Sinem Sökmen adlı tarım işçisine saplantılı aşık olduğu iddia edilen Halil Korkmaz, genç kadını çalıştığı iş yerinde öldürdü. Tek kurşunla kafasından vurduğu Sökmen’i öldüren Korkmaz, cinayetin ardından kaçarak sığındığı bir cami avlusunda intihar etti.

Sinem Sökmen'in Halil Korkmaz hakkında daha önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve cezanın 19 Nisan'da sona erdiği öğrenildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Sinem Sökmen'in Halil Korkmaz hakkında daha önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve cezanın 19 Nisan'da sona erdiği öğrenildi.

Mersin Tarsus’ta bir kişi, saplantılı aşık olduğu iddia edilen kadını, iş yerinde kafasına sıktığı tek kurşunla öldürdükten sonra intihar etti. Cinayet zanlısının daha önce genç kadını tehdit ettiği öne sürüldü.

İŞ YERİNE GİDİP KAFASINA SIKTI

Öğretmenler Mahallesi’nde bulunan Hal Ardiyeler Bölümü 151 nolu iş yerinde, öğle saatlerinde meydana gelen olayda, nakliye işi yapan 25 yaşındaki Halil Korkmaz adlı kişi, 37 yaşındaki tarım işçisi Sinem Sökmen isimli kadının çalıştığı iş yerine geldi.

Halil Korkmaz burada belinden çıkardığı tabancayla Sinem Sökmen’in kafasına ateş etti. Kanlar içinde yere yığılan genç kadın olay yerinde hayatını kaybetti.

CAMİ AVLUSUNDA İNTİHAR

Olaydan sonra kalabalıktan kaçan Halil Korkmaz, Hal Camisi altında olayda kullanmış olduğu silahla kafasına ateş etti. Yere yığılan Halil Korkmaz hayatını kaybetti.

UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALMIŞ

Korkmaz'ın Sökmen'i hal içerisinde çalıştığı sırada gelip tehdit ettiği ve ısrarlı takip ettiği için uzaklaştırma cezası aldığı, cezasının 19 Nisan 2022 tarihinde sona erdiği öğrenildi.

Halil Korkmaz'ın daha önceden Sinem Sökmen’e evlenme teklif ettiği, daha sonra kendisinden ayrılmak istemesi üzerine, "ya benim olacaksın ya da başkasına yar etmem ben ölümü göze aldım" şeklinde tehditte bulunduğu ve kendisiyle çektirdiği fotoğrafları yakınlarına göstermekle tehdit ettiği ileri sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.