Tarih : 03.06.2021 - 10:09 Yorum : 0

Optimar'da bu hafta seçim olsa anketi!

Siyasetin nabzını tutan anketler, vatandaşa tercihleri konusunda fikirler veriyor. Anket sonuçlarını merak edenler için Bu pazar genel seçim olsa anketinde AK Parti yüzde 39.1 oy oranı ile CHP'ye 15 puanlık fark atarken, İyi Parti ise yüzde 9.5 oy oranı ile baraj altında kaldı. Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nin yüzde 1.4 aldığı ankette, DEVA Partisi yüzde 1, Gelecek Partisi'nin ise binde bir oy aldığı görüldü.

Optimar'da bu hafta seçim olsa anketi!

Optimar araştırma şirketi, muhalefetten gelen 'erken seçim' çağrıları üzerine çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 22-24 Mayıs tarihleri arasında 1836 kişi üzerinde yüz yüze yaptığı görüşme ile anket gerçekleştirdi. Anket sonrası ortaya çıkan tabloda ise çarpıcı sonuçlar çıktı. "Bugün genel seçim olsa kime oy verirsiniz" sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, ankete katılan kişilerden gelen cevaplar yüzde 39.1 ile AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'ndan yana kullanıldı.

YAPILAN ANKETTE ÇIKAN OY ORANLARI

AK PARTİ: Yüzde 39.1

CHP: Yüzde 24.8

MHP: Yüzde 10.4

HDP: Yüzde 10.3

İYİ PARTİ: Yüzde 9.5

MEMLEKET PARTİSİ: YÜZDE 1.4

DEVA PARTİSİ: Yüzde 1.1

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ: YÜZDE 1.1

GELECEK PARTİSİ: YÜZDE 0.1

YENİDEN REFAH PARTİSİ: YÜZDE 0.2

SAADET PARTİSİ: YÜZDE 0.5

VATAN PARTİSİ: YÜZDE 4

BBP: Yüzde 0.5

DİĞER: YÜZDE 0.7

Devlet Bahçeli: Genel seçim 2023 yılında yapılacaktır Devlet Bahçeli: Genel seçim 2023 yılında yapılacaktır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'de gerçekleşen grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Cumhur'un ve Cumhur İttifakı'nın ortak iradesi nettir. Seçim 2023 yılını Haziran ayında yapılacaktır" ifadeleri kullandı.

Seçim barajı değişiyor Seçim barajı değişiyor AK Parti uzun süredir üzerinde çalışılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan yaptıkları Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu’na ilişkin taslakta seçim barajının yüzde 5’e indirilmesinden yana görüş bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yüzde 5’lik seçim barajına itiraz etmediği öğrenildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber