22˚
İstanbul
22˚
parçalı bulutlu
Nem %44
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-19 11:38:25

Ordu’da 2,5 ton balığa el konuldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) Zabıta Daire Başkanlığı tarafından başlatılan yol kontrollerinde avlanma, boy ve limitlerine uygun olmayan yaklaşık 2,5 ton balığa el konuldu.

Ordu’da 2,5 ton balığa el konuldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile il genelinde denetim yapmaya başlayan ekipler,  belirlenen kurallara uymayan işletmelerle ilgili yasal işlem uygulamaya devam ediyor.

2,5 TON BALIĞA EL KONULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yol kontrolleri yapılmaya başlandı. Yol kontrollerinde avlanma, boy ve limitlerine uygun olmayan yaklaşık 2,5 ton balığa el konuldu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yol denetimi yapan Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri el koyduğu 130 kasa balığı yapılan kontrollerin ardından aşevlerine gönderdi, kurallara uymayan işletmeler hakkında ise idari işlem başlatıldı.

İLÇE BELEDİYELERE MESAJ

Zabıta ekiplerinin il genelinde gerçekleştirdiği denetimlerin aralıksız devam edeceğini Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme getiren Başkan Hilmi Güler, “Kurallara uygun olmayan hiçbir ürünün tüketiciye ulaşmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda zabıta ekiplerimiz sıkı kontrol gerçekleştiriyor. Aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu kararlılığı ilçe belediyelerimizin de göstermesini istiyoruz” diye konuşmuştu.

Etiketler