Tarih : 01.08.2021 - 15:51 Yorum : 0

FETÖ’cü Orhan İnandı Türk elçiyi öldürmek için tetikçi tutmuş

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın Türk elçiyi öldürmek için 2 milyon dolara tetikçi tuttuğu ortaya çıktı.

FETÖ’cü Orhan İnandı Türk elçiyi öldürmek için tetikçi tutmuş

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın Türk elçiyi öldürmek için 2 milyon dolara tetikçi tuttuğu ortaya çıktı. Orhan İnandı ile ilgili yapılan ihbar iddianameye girdi.

MİT'in başarılı operasyonuyla Türkiye'ye getirilen Orhan İnandı tutuklanarak cezaevine gönderildi. İnandı'nın 'Teröristlerle aynı masaya oturmam' diyerek programı terk etmesiyle gündeme gelen Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat hakkında suikast planı yaptığı ortaya çıktı. Suikast planını ise M.Y. isimli kişi ihbar etti.

İNANDI TÜRK ELÇİYİ ÖLDÜRTMEK İSTEDİ

İnandı hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede yer alan ifadede M.Y. kendisine Cengiz Kamil Fırat'a suikast yapması için 2 milyon dolar para teklif edildiğini ve Glock marka silah verildiğini iddia etti. M.Y., teklifte bulunan şahsın Bişkek'te yaşayan ve kırmızı bültenle aranan FETÖ'nün Orta Asya Sorumlusu Orhan İnandı'nın yardımcısı H.M. olduğunu öne sürdü.

"KABUL ETMEYİNCE HAPSE ATTILAR"

M.Y. ihbarında, suikastın 2 milyon dolar karşılığında yapılmasının istendiğini söyledi. M.Y. para teklifinin ardından silah ile 2 kez Bişkek Elçiliğine girdiğini ve Türk olduğu için aranmadığını belirtti. M.Y. suikastı kabul etmeyince, İnandı ve beraberindekilerin kendisini asılsız suçlamalarla rüşvet karşılığında Kırgızistan'da cezaevine gönderdiğini anlattı.

Etiketler : Fetö Orhan İnandı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber