Tgrt Haber
11˚

Osman Hacıbektaşoğlu kimdir? Osman Hacıbektaşoğlu evli mi?

21 Kasım 2023 17:01 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 17:02
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

Osman Hacıbektaşoğlu kimdir? Osman Hacıbektaşoğlu nereden mezun, evli mi? sorularının cevabı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kafkametler gemisinin batmasıyla ilgili bilgileri anbean paylaşan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu son zamanlarda gündemde yer alan isimlerden biri. Vali Hacıbektaşoğlu, kazaya dair her detayı kamuoyu ile paylaşıyor. Peki “Osman Hacıbektaşoğlu kimdir? Osman Hacıbektaşoğlu evli mi?” İşte detaylar!

Osman Hacıbektaşoğlu kimdir? Osman Hacıbektaşoğlu evli mi?
Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Valisi

Osman Hacıbektaşoğlu, Cumhurbaşkanlığının 10 Ağustos 2023 tarihli ve 32275 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2023/376 sayılı kararnamesi ile Zonguldak Valiliğine atandı. Atandığı günden beri görevini icra edern Osman Hacıbektaşoğlu’nun kim olduğu ve daha önce hangi görevlerde bulunduğu araştırılıyor. İşte Osman Hacıbektaşoğlu’nun hayatına dair merak edilen ayrıntılar…

OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU KİMDİR?

Osman Hacıbektaşoğlu, 21 Nisan 1968 yılında Trabzon’da doğdu. Hacıbektaşoğlu, Türk bürokrattır. 10 Ağustos 2023 yılında yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Zonguldak'a vali olarak atandı.

OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU EĞİTİM HAYATI

21 Nisan 1968 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelen Hacıbektaşoğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Of'da bitirdi. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

1993 yılında kaymakamlık sınavında başarılı olarak, 10 Mayıs 1994 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. 1997 yılında kaymakamlık stajını tamamladı. Kaymakamlık stajı programı dahilinde 1996 yılında 6 ay boyunca Aksaray Ortaköy (Aksaray) Kaymakam Vekilliği görevini yaptı. Daha sonra sırayla; Amasya Hamamözü (Amasya) Kaymakamlığı, Siirt Baykan (Siirt) Kaymakamlığı, Kars Vali Yardımcılığı, Osmaneli (Bilecik) Kaymakamlığı, Bitlis Tatvan (Bitlis) Kaymakamlığı ve Bucak (Burdur) Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.  Ayrıca İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini yerine getirdi.

10 Haziran 2020 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Siirt Valiliğine atandı. 10 Ağustos 2023 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Zonguldak valisi olarak atandı.

OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU EVLİ Mİ?

Osman Hacıbektaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Hacıbektaşoğlu’nun bildiği diller arasında İngilizce yer almaktadır.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.