Tgrt Haber
08 Şubat 2024 16:52 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 17:34

Otizmli öğrencisini dövüp, boğazını sıkan öğretmen tutuklandı

Büyükçekmece'de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde akademik eğitimi dahi olmadığı söylenen bir öğretmen otistik öğrencisine işkence yaptı.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
İstanbul

Büyükçekmece'de 24 yaşındaki otistik gencin darp edildiğini anlayan anne şikayetci olunca öğretmen yakalandı.

Türkoba Mahallesi Meşe 3 Sokak'taki spor okulunda eğitim gören otizmli K.A, 6 Şubat'ta annesine eğitmeni V.B'nin kendisini darbettiğini söyledi.
Çocuğunun vücudundaki darp izlerini gören anne, rapor alarak eğitmen şikayetçi oldu.
Şikayet üzerine V.B. polis ekiplerince gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından "kasten yaralama" ve "kötü muamele" suçlarından adliyeye sevk edilen V.B, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.
Şüphelinin emniyetteki ifadesinde, eğitim sırasında talimatları uygulamaması sonucu ani sinirle iki defa içi boş plastik çubukla K.A'yı dövdüğünü, şiddetli vurduğunu düşünmediğini belirterek, pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

SOPAYLA VURDU, BOĞAZINI SIKTI

Darberilen otizmli gencin annesi Telli A, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2 gün önce yanına gelen oğlunun eğitmeni tarafından ellerine ve dizlerini sopayla vurularak dövüldüğünü ve boğazının sıkıldığını söylediğini anlattı.
Oğlunun ellerinin kıpkırmızı olduğunu, vücudunda darp izleri gördüğünü aktaran Telli A, bunun üzerine okulu arayarak o gün çocuğunu çalıştıran eğitmenin ismini öğrendiğini kaydetti.

Telli A, "Bu çocuk işkence görmüş, dayak değil. Avukatlarla hemen hastaneye gittik, darp raporunu aldık. Sonra karakola gittik. Herkes cezasını görsün." diye konuştu.
Abla Ruken A. ise kardeşi gibi özel çocukların bu alanda bilgili eğitmenlerle çalıştırılması gerektiğini ifade etti.

Otizmli öğrencisini sopayla dövüp, boğazını sıkan öğretmen tutuklandı - 1. Resim

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...