• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1110
 • up
  USD
  7.2351
 • up
  EURO
  8.5204
 • up
  GBP
  9.4446
 • down
  Altın
  455.741
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 03.08.2014 - 15:42 Yorum : 0

Otobüs faciasında taksi altında kalan Kübra'dan ağlatan soru!

Kabataş'ta, İETT otobüsünün çarpması sonucu bir bacağını yitirme riski yaşayan üniversiteli Kübra'dan ağlatan soru!

Otobüs faciasında taksi altında kalan Kübra'dan ağlatan soru!

Bir bacağını yitirme riski yaşayan üniversiteli Kübra, hastanede kendine gelince sordu: "Bacağımı kesecekler mi? Sakat mı kalacağım?" İstanbul Kabataş'ta İETT otobüsünün çarpması sonucu taksinin altında kalarak ağır yaralanan ve bir bacağını kaybetme tehlikesi yaşayan üniversite öğrencisi Kübra Dere'nin (19) sorduğu ilk soru yürekleri burktu. Dere tedavi gördüğü hastanede kendine gelince, abisine "Bacağımı kesecekler mi? Sakat mı kalacağım?" diye sordu. Ağabeyi Fahri Dere ise kız kardeşine üzmemek için bacağının eskisinden daha sağlam olacağını söyledi.
4.5 SAATTE YERİNE DİKİLDİ
Sabah saatlerinde Kabataş'ta İETT otobüsünün gaz pedalının kilitlenmesi sonucu kontrolden çıkan ve bir çok insanın yaralanmasına yol açan kazada ağabeyi, ablası ve kuzenleri ile gezmeye çıkan İstanbul Üniversitesi Muhasebe ve Vergi uygulaması 2. sınıf öğrencisi Kübra Dere, taksinin altında kalarak ağır yaralandı. Şişli Etfal Hastanesi'nde ameliyata alınan Kübra'nın kopmak üzere olan sağ bacağı, 4.5 saatlık ameliyatla yerine dikildi. Genç kızın durumu, doktorların yapacakları incelemeler sonrasında netlik kazanacak.
'GEZMEYE GİDİYORDUK'
Bir genç kızın ayağını kaybetmesine neden olan sorumluların cezasını mutlaka çekmesini isteyen Fahri Dere, "İkitelli'de kirada oturuyorduk evi müteahhide vermiştik. Yeni evimize daha yeni taşındık. Hem taşınmanın yorgunluğunu atmak hem de okuyan kardeşlerime ve kuzenlerime iyi bir gün geçirtmek için adalara gezmeye gidecektik. Tramvaydan indik. Ben arkadan yürüyordum. Vapura doğru gidiyorduk. Ne olduysa o anda oldu. Üzerimize doğru gelen otobüsten kaçmaya başladık. Kuzenlerim ve diğer kızkardeşim taksinin uç kısmında kendilerini kurtardı. Ancak küçük kızkardeşim ortada yoktu. Hemen sürüklenen taksiye koştuk ve altından kardeşimi gördük. Sağ ayağını bir parçası tutuyordu. Doktorlar, bacağın yüzde 80 kesilme ihtimalinin olduğunu ama 10 günlük süre içerisinde ayağın kaynayıp kaynamayacağının belli olacağını söyledi" dedi.
 YENİ KURALLAR GELİYOR
Kaza sonrası gözaltına alınan otobüs şoförü Eyüp E. serbest kaldı. İstanbul'da özel halk otobüsleri için yeni önlemler alındı. 4 bin şoför, psikoteknik muayene ve güvenli sürüş eğitiminden geçirilecek, mevcut sertifikaları yenilenecek. Hız sınırları ve çalışma süreleri denetlenecek, ruh hali riskli görülen şoför o gün trafiğe çıkarılmayacak. 

(Sabah)

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber