2022-05-25 16:41:00 | Son Güncelleme : 2022-05-25 17:07:06

Pençe Kilit şehidinin son konuşması ortaya çıktı! Yürek yakan paylaşım: Şehadeti içine doğmuş

Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 5 Mehmetçikten biri Abdulkadir Güler’in son paylaşımı yürekleri dağladı. WhatsApp durum güncellemesinde "Birazdan ölürüz belki, sen her yazdığımı veda say" ifadelerine yer veren Güler’in bir arkadaşıyla son konuşması da herkesin içini sızlattı.

Pençe Kilit şehidinin son konuşması ortaya çıktı! Yürek yakan paylaşım: Şehadeti içine doğmuş
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde, PKK’lı teröristlerce şehit edilen Piyade Teğmen Abdulkadir Güler’in son konuşması ortaya çıktı. WhatsApp durum güncellemesiyle adeta ‘şehadeti  içine doğmuş’ dedirten şehidin son sözleri yürekleri yaktı.

Pençe Kilit Operasyonu'nda çıkan çatışmada şehit olan 5 askerin cenazesi törenle toprağa verilmek üzere Hakkari'den memleketlerine uğurlandı. Teğmen Abulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya, Onur Doğan ile Sözleşmeli Er Celal Tekedereli için Şerafettin Elçi Havalimanı'nda düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katıldı.

HELİKOPTERLE MEMLEKETLERİNE TAŞINDILAR

Tören şehit askerlerin özgeçmişlerinin okunması ile başladı. Ardından şehitlerin naaşları helikopterlerden alınarak silah arkadaşlarının omuzlarında askeri uçağa taşındı ve dua okundu. Duanın ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait iki uçak, şehitlerin naaşlarını son yolculuklarının yapılacağı memleketlerine götürmek üzere Hakkari'den havalandı.

Foto Galeri
Şehitlerimizi gözyaşlarıyla uğurladık

Şehit Teğmen Abdulkadir Güler memleketi Antalya'da, şehit Uzman Çavuş Kapılay Hatay'da, şehit Uzman Çavuş Cankaya Kütahya'da, şehit Uzman Çavuş Doğan Ankara'da ve şehit Sözleşmeli Er Tekedereli Malatya'da son yolculuklarına uğurlanacak.

"HER YAZDIĞIMI VEDA SAY"

Çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler'in son WhatsApp güncellemesi yürekleri dağladı. Güler’in, şehit olmadan önce durumuna "Birazdan ölürüz belki, sen her yazdığımı veda say." ifadelerini yazdığı görüldü.

Şehidin vefatından önce bir arkadaşıyla olan son konuşması da sosyal medyada gündem oldu. Görenleri hüzne boğan konuşmada şehit olması halinde arkadaşından cenazesine gelmesini isteyen Güler, şu ifadeleri kullandı:

-Şehit olma sakın, ağlatma beni

+Allah’ın izniyle bir şey olmaz başkanım, şayet olursa cenazeme gel ama

-Allah korusun, sana bir şey olmasın yakarım Irak’ı

+Bana bir şey olduktan sonra yaksan ne olur yakmasan ne olur? Önemli olan şu an yakmak