Tarih : 24.09.2021 - 12:53 Yorum : 0

Son dakika! Atak helikopterleri taarruzda: 5 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin daha Atak helikopterleri tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Son dakika! Atak helikopterleri taarruzda: 5 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Pençe-Şimşek operasyon bölgesinde 5 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Atak helikopterleriyle gerçekleştirilen hava harekatının ardından bugün öldürülen terörist sayısı 9'a yükseldi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak'ın kuzeyindeki terör inlerini yerle bir etmeye devam ediyor. Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist daha Atak helikopterlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi." ifadeleri yer aldı.

Irak'ın kuzeyinde, bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen hava harekatında da 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bu kapsamda, son 24 saat içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9'a yükselirken Bakanlığın sosyal medya hesabında, "Ansızın vurmaya devam! Operasyonlarımız etkin ve kararlı şekilde sürecek!" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber