Tgrt Haber
01 Mart 2024 15:26 - Güncelleme : 01 Mart 2024 15:27

Peynir paketlerinden tarih çıktı!

Kars’ta il jandarma ekipleri peynir paketleri içerisine saklanmış çok sayıda tarihi eser ele geçirdi.

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Peynir paketlerinden tarih çıktı!
tarihi eser,peynir

Kars İl jandarma Komutanlığı’nca yapılan istihbari çalışmalarda B.A.'nın (51)’elinde tarihi eser olduğu değerlendirilen objeler bulunduğu, söz konusu objeleri satabilmek amacıyla Kars’tan Ankara’ya otobüsle götüreceği bilgisi alındı.

“PEYNİR PAKETLERİ İÇERİSİNDEN TARİH ÇIKTI”

Bunun üzerine harekete geçen jandarma B.A.’nın Ankara’ya gitmek için bindiği otobüsü tespit etti. Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonla otobüsü durduruldu. Durdurulan otobüste B.A.’ya ait eşyalarda arama yapıldı. Yapılan aramada peynir paketleri arasına gizlenmiş Roma ve Ortaçağ dönemine ait olduğu değerlendirilen 46 bronz sikke, 38 aplik ve tarihi obje, 6 bronz haç, 2 altın haç, 1 altın kolye ucu, 5 ok ucu, 2 bronz yüzük ve 1 bronz çan ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

İŞLEMLER DEVAM EDİYOR

Olayla ilgili olarak şüpheli B.A. gözaltına alınarak İl Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Şüphelinin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Peynir paketlerinden tarih çıktı! - 1. Resim

Öte yandan, ele geçirilen tarihi eserler Kars Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak Kars Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğini, emniyet ve asayişi sağlamak, tarihi değerlerimizi korumak maksadıyla mesai mevhumu gözetmeksizin çalışarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” denildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...