19˚
İstanbul
19˚
açık
Nem %39
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-24 14:34:45

Pınar Gültekin davasında yeni gelişme: Adli tıp ek raporu geldi

Muğla'da erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin'in davasında yeni bir gelişme yaşandı. Gültekin ailesinin avukatları, adli tıp ek raporunun ulaştığını ve Pınar'ın canlıyken yakıldığının kanıtlandığını açıkladı.

Pınar Gültekin davasında yeni gelişme: Adli tıp ek raporu geldi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Muğla'nın Menteşe ilçesinde erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Cemal Metin Avcı tarafından darbedilen, boğulan, yakılan ve bir varil içinde cesedi gömülen Pınar Gültekin'in davasında adli tıp ek raporu geldi. Gültekin ailesinin avukatları Rezan Epözdemir ve Kübra Deniz Çelik, Pınar’ın canlıyken yakıldığını bir kez daha sabitlendiğini bildirdi.

CANLIYKEN YAKILDIĞI BİR KEZ DAHA SABİTLENDİ

Muğla'da boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cinayet zanlısı 32 yaşındaki Cemal Metin Avcı'nın yargılandığı davanın 9'uncu duruşması başlayacak. Duruşma öncesinde mahkemeye adli tıp ek raporu ulaştı. Buna göre Gültekin avukatı Rezan Epözdemir ve Kübra Deniz Çelik, adli tıp ek raporunun geldiğini ve Pınar'ın canlıyken yakıldığını bir kez daha sabitlendiğini bildirdi. 

2020 Temmuz ayında erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in ölümü ile ilgili olarak Adli Tıp Kurumu Başkanlığına yazılan otopsi raporunda “Mevcut verilerle kişinin hayatta iken yangına maruz kaldığının kabulü gerektiği oy birliği ile ek mütalaa olunur” şeklinde rapor tanzim edildi.

Sanık Cemal Metin Avcı

"CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRME VAR"

​Raporda, “Cesedin otopsisinde, iç muayenede saçlı deri altında perietooksipitai bölgede hematom görüldüğü, bu hematomlu alandan bir kutuya 5 ml kan örneği alındığı, epidural alanda sol frontoparictal bölgede sınırları düzensiz kahverengi, çamur kıvamında ısı hematomu görülerek örneklendiği, Adli Tıp Kurumu Kimya İhtisas Dairesi Toksikoloji Şubesinin 17/11/2021 tarihli, 02/21-119606/18372 sayılı ek raporuna göre, epidural alandan alınan hematom (ısı hematomu) analize uygun olmadığından (çamur kıvamında olduğundan) analiz yapılamadığı, saçlı deri altında hematomlu alandan alınan kanda 614.9 COHb (karboksikemoglobin) tespit edildiği” açıklanırken, “Adli tıbbi bilgiler kapsamında yeniden değerlendirildiğinde, cesedin otopsisi sırasında saçlı deri altı hematomundan alındığı bildirilen kanda saptanan karboksihemoglobin düzeyinin postmortem dönemde yangın ortamındaki dumandan bir miktar etkilenebileceği, ancak bunun ihmal edilebilir düzeyde olacağı, sonucu değiştirecek düzeyde etkilenme olmasının tıbben beklenmediği ve bu nedenle kandaki karboksihemoglobin düzeyini yansıtacağı hususu dikkate alındığında, Üst Kurulumuzun 20/05/2021 tarih, 69 sayılı kararına eklenecek husus bulunmadığı, dolayısı ile mevcut verilerle kişinin hayatta iken yangına maruz kaldığının kabulü gerektiği oy birliği ile ek mütalaa olunur” denildi.

Pınar Gültekin’in aile Avukatı Rezan Epözdemir, “Pınar Gültekin diri diri yakılmış. Yani canavarca hisle öldürme var” dedi.

"TEHDİT EDİLDİĞİM DE GÖNDERDİĞİM PARALAR DA BELLİ"

8. duruşmaya SEGBİS kanalıyla bağlanan sanık Cemal Metin Avcı, WhatsApp yazışmalarını istiyerek "Icloud'dan yazı eksik gelmiş." dedi.

Avcı kendisini "Dosyada olmayan şeylerle suçlanıyorum. Gönderdiğim 8 bin 50 lira sadece kayıtlı olan. Ben 50 bin lira gönderdim. Benim gönderdiğim paranın haddi hesabı yok. En yakın arkadaşı bunu söylüyor. Ben iftira atmadım. Benim tehdit edildiğim de, gönderdiğim paralar da belli. Avukat Rezan Epözdemir şimdi televizyonlara çıkacak beni suçlayacak" ifadeleriyle savunurken Gültekin avukatı Rezan Epözdemir, 1,5 yıldır ABD’ye müzekkere yazıldığını, 1,5 yıldır katledilen Pınar Gültekin’in telefonundaki bilgi, belge ve videoların sorgulandığını, sanıkları yargılamak yerine maktülün özel hayatının yargılandığını söyledi.

BABA GÜLTEKİN İSYAN ETTİ

8. duruşmada baba Sıddık Gültekin ise, tek isteklerinin adalet olduğunu belirterek, “Adaletten başka bir şey istemiyoruz. Bu mahkemede adaletin çıkacağına hiç inanmıyorum. İnancımı da yitirdim. Artık mahkemeye de gelmek istemiyorum. Kendileri çalsın kendileri oynasınlar. Artık bugün istiyorum ki katili de dışarı çıkarsınlar. Tek isteğim bu. Ceza vermiş, vermemiş zaten biz bitmişiz. Hiç umurumda bile değil” derken, anne Şefika Gültekin ise "Buradan adalet çıkmaz. Burada adalet yok” dedi.

Sanık Cemal Metin Avcı, kendisinin hemcinsleri ile çıplak videosunun çekildiğini ve Pınar Gültekin tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti.

Etiketler