Tarih : 28.05.2021 - 14:31 Yorum : 0

PKK'da çözülme sürüyor: Teslim olan terörist sayısı 73 oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucunda terör örgütü PKK'dan kaçan 2 örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Böylece bu yıl teslim olan terörist sayısı 73'e yükseldi.

PKK'da çözülme sürüyor: Teslim olan terörist sayısı 73 oldu

Terör örgütü PKK’dan kopuşlar devam ediyor. İçişleri Bakanlığı iki teröristin daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

Jandarma ve emniyetin koordinasyonunda süren ikna çabaları bir kez daha sonuç verdi.

Terör örgütü PKK'ya 2010 ve 2015 yıllarında katılan iki terörist örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Teröristlerin kuzey Irak ve Suriye'de faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Bu iki teröristle birlikte yalnızca bu yıl çareyi teslim olmakta bulan terörist sayısı 73'e ulaştı.

3 terörist daha teslim oldu 3 terörist daha teslim oldu İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3 teröristin teslim olduğu duyuruldu

Teslim olan PKK'lı: Maşa olarak kullanıldığımı anladım Teslim olan PKK'lı: Maşa olarak kullanıldığımı anladım Suriye'ye giderek örgüte katıldığını söyleyen PKK/YPG mensubu terörist, "Katılım yaptıktan belli bir süre sonra kandırıldığımı, bir maşa olarak kullanıldığımı anladım." dedi.

Teröristlerin maket uçakları nereden? Teröristlerin maket uçakları nereden? Terör örgütü PKK, son günlerde maket uçaklarla düzenlendiği saldırı girişimlerini arttırdı. Peki teröristler maket uçakları nereden temin ediyor? Uçaklar hangi teknolojiye sahip? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber