2022-07-05 16:16:46 | Son Güncelleme : 2022-07-05 16:55:50

Son dakika! PKK'ya darbe üstüne darbe: Öldürülen terörist sayısı 20'ye yükseldi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde de öldürülen 9 PKK'lı ile birlikte bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısı 20'ye yükseldi.

Son dakika! PKK'ya darbe üstüne darbe: Öldürülen terörist sayısı 20'ye yükseldi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kahraman Mehmetçik'in terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Saklandıkları inlerde tespit edilen teröristler düzenlenen operasyonlarla tek tek etkisiz hale getiriliyor.

Barış Pınarı, Zentin Dalı, Fırat Kalkanı ve Pençe operasyonlarının gerçekleştirildiği bölgelerde PKK'ya darbe üstünde darbe indiriliyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan en son açıklamada, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

"BEKLENEN SONDAN KAÇIŞ YOK!"

Bakanlığın  Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Teröristler için kendilerini bekleyen sondan kaçış yok! Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit edilen 11 PKK/YPG’li terörist ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi. Operasyonlarımız hız kesmeden devam edecek" ifadelerine yer verildi.

PKK'YA DARBE ÜSTÜNE DARBE

Öte yandan öğle saatlerinde MSB'den yapılan diğer bir açıklamada ise Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 9 PKK'lı teröristin öldürüldüğü duyurulmuştu. Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde öldüren 11 PKK'lı ile bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısı 20'ye yükseldi.