2022-06-23 19:09:49 | Son Güncelleme : 2022-06-23 19:37:07

Son dakika: Polise yumruk atan vekil hakkında yeni gelişme

Son dakika haberi: DBP’li Salihe Aydeniz’in dokunulmazlık dosyalarını görüşmek için kurulan hazırlık komisyonuna AK Partili Ali Özkaya seçildi. Komisyon, Aydeniz’e 4 Temmuz saat 12.00’a kadar yazılı savunması için süre verdi. Yazılı savunmasını yapmazsa 5 temmuzda sözlü savunmasını alacak.

Son dakika: Polise yumruk atan vekil hakkında yeni gelişme
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul'da polise yumruk atan Demokrat Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlık komisyonu kurulmasına karar verildi. Komisyon, Aydeniz’e 4 Temmuz’a kadar yazılı savunmasını yapması için süre verdi. Aydeniz yazılı savunmasını yapmazsa 5 Temmuz’da sözlü savunma yapacak.

Polise yumruk atarak tepkilerin odağı haline gelen DBP'li Salihe Aydeniz için hazırlık komisyonu kurulmasına karar verildi.

FEZLEKELER İÇİN HAZIRLIK KOMİSYONU KURULDU

Karma komisyon, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt başkanlığında toplandı. Komisyon, DBP'li Aydeniz hakkında düzenlenen 5 ayrı yasama dokunulmazlığı dosyası ve eklerini görüştü. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği toplantıdan hazırlık komisyonu kurulması kararı çıktı. Hazırlık komisyon daha sonra toplanarak başkan seçimi yaptı. Hazırlık komisyonuna AK Partili Ali Özkaya seçildi.

YAZILI SAVUNMA İÇİN 4 TEMMUZ'A KADAR SÜRE

Komisyon, Aydeniz’e 4 Temmuz’a kadar yazılı savunmasını yapması için süre verdi. Aydeniz yazılı savunmasını yapmazsa 5 Temmuz’da sözlü savunma yapacak. Aydeniz kendi savunma yapabileceği gibi bir milletvekilini de savunma yapması için görevlendirebilecek.

Hazırlık komisyonunun ardından karma komisyon süreci başlayacak. Ardından da gözler genel kurula çevrilecek. Genel kurulda dokunulmazlığının kaldırılmasına dair oylamada salt çoğunluk sağlanırsa Aydeniz’in yargılama süreci başlayacak.

Etiketler