Tarih : 27.10.2021 - 23:45 Yorum : 0

Provokatif muz yeme akımına katılan 7 yabancı uyrukluya sınır dışı

Bir Türk vatandaşının sokak röportajı sırasında "Ben muz yiyemiyorum, Suriyeliler kilolarca muz alıyor" sözleri sonrası sosyal medyada provokasyon amaçlı "muz yeme" akımı başlatan yabancı uyruklu 7 kişi yakalandı. İçişleri Bakanlığı, gözaltına alınan kişilerin sınır dışı edileceğini açıkladı.

Provokatif muz yeme akımına katılan 7 yabancı uyrukluya sınır dışı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, sosyal medyada dolaşıma sokulan provokatif paylaşımlarda bulunan yabancı uyruklu 7 kişi yakalandığını açıkladı.

YAKALANAN 7 KİŞİYE SINIR DIŞI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir sokak röportajında yer alan ‘Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz’ söylemi sonrası yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen kişilerce muhtelif sosyal medya platformlarından provokatif amaçlı ‘muz yeme’ eylemi içerikli video ve paylaşımın dolaşıma sokulduğu görülmüştür.

Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri tarafından bahse konu provokatif paylaşımlara ilişkin yürütülen çalışmalar sonucunda elde edilen ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu 7 şahıs yakalanmış olup adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından haklarında sınır dışı etme işlemleri başlatılacaktır.

Söz konusu provokatif paylaşımların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılması ve bu paylaşımları yapan tüm şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin titizlikle ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.”

Kaynak : İHA
Etiketler : Muz Akım Tiktok
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber