23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-12-23 21:29:04

Rize’de okullara kar tatili! Öğrencilerin sempatik isteğine valilik karşılıksız kalamadı

Rize Valiliği şehirdeki kar yağışı sonrası öğrencilerin taleplerini dinleyerek Cuma günü eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Valiliğin hesabından öğrencilerin samimi isteğine verilen cevap sosyal medya kullanıcılarını gülümsetti.

Rize’de okullara kar tatili! Öğrencilerin sempatik isteğine valilik karşılıksız kalamadı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Rize’de de etkili oldu. Öğrenciler ise valiliğin sosyal medya hesabında “Okullar tatil olacak mı?” diye sorular sormaya başladı. Öğrencilerin bu talebi karşısında Rize Valiliği Twitter hesabından samimi bir açıklama yaptı.

ÖĞRENCİLERİN TALEBİNİ GÖRMEZDEN GELEMEDİ

Rize Valiliği öğrencilerin mazeretlerini esprili şekilde paylaşarak tatil açıklaması yaptı. Öğrenciler, yaptıkları paylaşımda Rize Valisi Kemal Çeber'in fotoğrafını paylaşarak "Gönüllerimizin Valisi. Yine karlı bir kış günü bizimlesin"  ifadelerini kullandı. Bir sosyal medya kullanıcı olan öğrencinin "Valim biz okul tatil olur diye okul kıyafetlerimizi makineye attık onlar da bu soğukta kurumaz yarını da tatil yapsak" paylaşımı Valilik tarafından en çok beğenilen ve etkileşim alan tweet oldu.  Rize Valiliği'nin şehirde okuyan öğrencilere esprili cevabı sosyal medyada büyük takdir topladı. 

2 küçük öğrencinin valiliğe kar teşekkürü ise izleyenlere tebessüm ettirdi;

 

Etiketler