2017-03-04 11:20:03

RTÜK, PKK yanlısı üç kanalın kapatılması için devreye girdi

RTÜK, terör örgütü PKK yanlısı News Channel TV, Ronahi TV ve Sterk TV'nin yayınlarının durdurulmasını kararlaştırdı. Bu kapsamda Üst Kurul, Eutelsat şirketi yetkilileriyle görüşmeleri başlattı

RTÜK, PKK yanlısı üç kanalın kapatılması için devreye girdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK),  yurt dışından Türkiye aleyhine yayın yapan ve terör örgütü PKK yanlısı News  Channel TV, Ronahi TV ve Sterk TV'nin yayınlarının durdurulması için Fransız uydu  şirketi Eutelsat yetkilileriyle görüşmeleri başlattı. 
 
RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Üst Kurul terör örgütü  propagandası yapan kuruluşların peşini yurt dışında da bırakmıyor. Bu kapsamda,  RTÜK Türkiye'ye yönelik yabancı uydular üzerinden yayın yapan kanalların  yayınlarının durdurulması için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Fransız Eutelsat şirketiyle iletişime geçerek terör örgütü PKK'yı  destekleyen yayınlar yapan Med Nuçe TV ve Newruz TV ile FETÖ'ye ait Mefküre  TV'nin kapatılmasını sağlayan RTÜK, 1 Mart'taki  toplantısında Türkiye aleyhine  yayın yapan ve terör örgütü PKK yanlısı News Channel TV, Ronahi TV ve Sterk  TV'nin yayınlarının da durdurulmasını kararlaştırdı. Bu çerçevede, bu kanalların  yayın yaptığı Hotbirt uydusunun sahibi Eutelsat şirketi yetkilileriyle görüşmeler  başlatıldı.

Etiketler