Tarih : 22.06.2021 - 07:29 Yorum : 0

Rusya'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi

Rusya tarafından Türkiye'ye 2 ay boyunca uygulanan uçuş yasağı kaldırıldı. Uçuşların açılmasının ardından ilk Rus turist kafilesi bugün sabah saatlerinde turizmin merkezi Antalya'ya geldi.

Rusya'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi

Rusya'dan ilk turist kafilesi Antalya'ya geldi. Gün içinde Rusya'dan Türkiye'ye 44 uçak ile 12 binden fazla turistin Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

Rusya tarafından koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye yönelik 15 Nisan'da başlatılan uçuş kısıtlaması, 22 Haziran itibarıyla sona erdi. 2 aylık bir aradan sonra Rus turistler yeniden Türkiye'ye ve Antalya'ya gelmeye başladı.

Buna göre Rusya'nın başkenti Moskova'daki Vnukova Havalimanı'ndan kalkan THY'ye ait uçak, 132 yolcusuyla saat 05.40'da Antalya Havalimanına indi.

Uçaktan inen turist kafilesi, termal kameralardan geçip havalimanına girdi. Pasaport işlemlerinin ardından salgın tedbirleri kapsamında valizlerini alan turistler, servislerle konaklayacakları otellere hareket etti.

Gün içinde Rusya'dan Türkiye'ye 44 uçak ile 12 binden fazla turistin Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

Yolculardan Oleg Uvanov, Antalya'da yaşayan bir dostunun yanına tatile geldiğini söyledi. Kısıtlamaların kaldırılmasından sonra Türkiye'de olmanın çok güzel olduğunu dile getiren Uvanov, "Bütün yılın yorgunluğunu atıp, güzel bir tatil yapıp, dönmek istiyorum." dedi.

Alexandra Donskaya da tatil yapmak için sabırsızlandıkların ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla hemen uçak biletlerini aldıklarını belirtti. Antalya'yı ve Türkiye'yi çok sevdiklerini söyleyen Donskaya, ailesiyle birlikte geldiğini ve sıcak bir kentte güzel bir tatil yapmak istediğini kaydetti.

ALMANLAR DA GELECEK

Alman turizm devi TUI, yaz rezervasyonlarının haftalık bazda 2019'un aynı dönemini aştığını belirtti. En çok tercih edilen destinasyonların Türkiye, İspanya ve Yunanistan olduğunu kaydeden TUI Başkanı Marek Andryszak "Tam kapasiteye ulaştık. Tüketici iyimserliği artıyor" ifadelerini kullandı. Almanya’nın ardından Fransa da Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardığı açıklamıştı. Bu pozitif gelişmelerle birlikte 30 milyon yabancı turist hedefine ulaşılacağı belirtiliyor.

Turizmde hareketlilik başladı! Ruslar geliyor Turizmde hareketlilik başladı! Ruslar geliyor Rusya'nın Türkiye'ye yapılacak uçuşları yeniden başlaması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Alınan bu kararı Türkiye'ye duyulan güvenin göstergesi olarak yorumlayan turizmciler, gelen ziyaretçi sayısının 3 milyonu bulabileceğini düşünüyor.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber