• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  118780
 • up
  USD
  6.859
 • down
  EURO
  7.7425
 • up
  GBP
  8.6148
 • down
  Altın
  392.417
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 07.06.2014 - 11:49 Yorum : 0

Sahibini 350 kilometre uzakta buldu

Yaralı halde bulduğu köpeği büyüttükten sonra Gümüşhane'de bir akrabasına veren Ordulu Mustafa Yılmaz, 350 kilometre uzaklıktan geriye dönen köpeğini görünce şaşırdı.

Sahibini 350 kilometre uzakta buldu

Yaralı halde bulduğu köpeği büyüttükten sonra Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde arıcılık yapan bir akrabasına veren Ordulu Mustafa Yılmaz, yaklaşık 350 kilometre uzaklıktan geriye dönen köpeğini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Yaklaşık bir ay önce arılarını Kelkit'e götüren Alaattin Karadeniz, akrabası Mustafa Yılmaz'dan köpeğini istedi. Köpeği Tomi'yi vermeyi kabul eden Yılmaz, kovanlarla dolu kamyonete köpeğini de koyarak akrabasını Perşembe ilçesine bağlı Yarlı Mahallesi'nden Gümüşhane'ye uğurladı. Yılmaz, aradan geçen bir ayın ardından köpeğinin geri dönmesiyle hem sevinç hem de büyük şaşkınlık yaşadı.  
Mustafa Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köpeği Tomi'yi bir ay önce akrabasının arı kovanlarını koruması için Kelkit'e gönderdiğini, 10 gün önce ise köpeğin yaylada kaybolduğunu öğrenince büyük üzüntü yaşadığını söyledi.
Kaybolan köpeğinin 5 Haziran gecesi evine geldiğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu.
"Daha 4-5 aylıkken köpeği yaralı halde fındık bahçesinde bulmuştuk. Daha sonra bakımını yaparak büyüttük, köpeği 2 yaşına kadar baktık, ona Tomi ismini verdik. Arıcılık yapan bir yakınım köpeği istedi, ben de ücretsiz bir şekilde köpeği verdim. Yaklaşık bir ay önce de köpeği arı kovanlarıyla yüklü kamyonetle Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine gönderdim. 10 gün önce ise köpeğin yaylada kaybolduğunu öğrendim. Çok üzülmüştüm ancak köpek geri döndü. Gümüşhane Kelkit ile Ordu arası yaklaşık 350 kilometre. Bu köpeğin geriye dönmesi bir olağandışı. Köpeğin bacaklarındaki yaraları görünce ve yorulmasından, Ordu'ya yürüyerek döndüğünü anladık. Bazen düşünürken bile anlam veremiyoruz."
Köpeğinin geri geldiğini görünce hem çok sevindiğini hem de büyük şaşkınlık yaşadığını anlatan Yılmaz, "Bu köpek bize büyük bir ders verdi. Ne kadar sadık olduğunu gösterdi. Köpeklerin çok sadık hayvan olduğunu hep söylerlerdi ama inanmazdım. Bu olayla köpeklerin sadık olduğunu bir kez daha anladım ancak bundan sonra bir karar aldım. Artık ölünceye kadar bu köpeği kimseye vermeyeceğim. Hep yanımda olacak. O nasıl ki 350 kilometrelik yolu yürüyüp döndü, bundan sonra onu kimseyle paylaşmayacağım. Bu da bize ders olsun" ifadelerini kullandı.  
Yılmaz, güzel bir kulübe alarak Tomi'yi ödüllendireceğini sözlerine ekledi.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber