2022-06-29 11:20:33 | Son Güncelleme : 2022-06-29 11:39:42

Sarallar suç örgütüne dev operasyon! Çete lideri Alaattin Saral gözaltında

Gündem  | Editör : Baran Aksoy |İhlas Haber Ajansı

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar organize suç örgütüne yönelik büyük bir operasyon düzenlendi. İş adamı Erdal Acar ile çete lideri Alaattin Saral olarak bilinen İlyas Saral'ın da aralarında bulunduğu toplamda 117 şüpheli kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı

Sarallar suç örgütüne dev operasyon! Çete lideri Alaattin Saral gözaltında
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul merkezli 13 ilde, "Sarallar" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik operasyonda çete lideri Alaattin Saral'ın da aralarında bulunduğu 117 şüpheli gözaltına alındı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok suça karıştığı belirlenen suç örgütü mensuplarının yakalanması için çalışma yaptı.

13 İLDE EŞ ZAMANLI BASKINLAR YAPILDI

Şüpheliler tarafından kullanılan adresleri belirleyen polis, İstanbul merkez olmak üzere 13 ilde eş zamanlı baskınlar düzenledi.

900 BİN DOLAR VE 413 BİN AVRO ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda, 117 şüpheli gözaltına alınırken, 46 ruhsatsız tabanca, 55 şarjör, 6 av tüfeği, kalem şeklinde suikast silahı, bin fişek, çelik yelek ile çok sayıda çek, senet, dijital malzeme, 900 bin dolar ve 413 bin avro ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan şüphelilerin Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildiği ve işlemlerinin sürdüğü bildirildi.