Tarih : 22.06.2021 - 19:17 Yorum : 0

Sayıştay Başkanlığına Metin Yener seçildi

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylama sonucunda 255 oy alan Metin Yener Sayıştay Başkanlığına seçildi.

Sayıştay Başkanlığına Metin Yener seçildi

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylama neticesinde Sayıştay Başkanı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Metin Yener ile Sayıştay 6. Daire üyesi Mehmet Aksoy yarıştı. Yapılan oylama neticesinde Yener, 255 oyla Sayıştay Başkanlığına seçilirken, Aksoy 4 oy aldı. Seçimde 1 boş oy çıkarken, 10 oy da geçersiz sayıldı.

METİN YENER KİMDİR?

Yener, 1972 yılında Ankara'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Yener, Gazi Üniversitesi'nde İktisat Politikası, Indiana Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Devletin çeşitli kademelerinde görev alan Yener, 2012 yılında Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığına, 2014'de ise Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne atandı. 2018 yılından bugüne Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Yener, evli ve iki çocuk sahibi.

ABD Sayıştayı: F-35 savaş uçaklarını güncellemenin maliyeti 2 milyar dolar arttı ABD Sayıştayı: F-35 savaş uçaklarını güncellemenin maliyeti 2 milyar dolar arttı ABD Sayıştayı tarafından Kongre’ye sunulan yıllık raporda Pentagon’un F-35 savaş uçaklarını 6 ayda bir yenileme projesinin 2 milyar dolar ek maliyet getirdiği bildirildi.

Kaynak : AA
Etiketler : Metin Yener TBMM
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber