22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %39
Rüzgar 2.03 /s
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-11-18 12:58:25

Sefo ve Edis şarkılarıyla eğlenen miniklere konser sürprizi! MEB'den izin geldi

Küçükçekmece’de bir okulda öğrencilerin bahçede Sefo Bilmem Mi şarkısına dans etmesi tüm Türkiye’de gündem oldu. Sosyal medyada paylaşan videonun altına binlerce beğeni ve yorum gelirken Sefo, görüntülerin ardından o okulda konser yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan izin taleplerine olumlu cevap geldi.

Sefo ve Edis şarkılarıyla eğlenen miniklere konser sürprizi! MEB'den izin geldi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Küçükçekmece’deki Arif Nihat Asya İlkoklu’nda teneffüs sırasında öğrenciler bahçede Sefo Bilmem Mi ve Edis Martılar şarkısında dans etti. Eğlenceli görüntüler kısa süre içerisinde sosyal medyada yayılarak ülkenin gündemine oturdu. 

KONSERE YEŞİL IŞIK

Sefo öğrencilerin dans ettiği videoyu paylaşarak yetkililerden izin istemişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından izin talebine olumlu cevap geldi. Teknoloji editörü Hakkı Alkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya bu videoyu izlettiğini ve olumlu karşıladıklarını belirtti.

Arif Nihat Asya İlkokulu Müdür Yardımcısı Levent Alkan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Çocuklarımızın yüzünün gülmesi, eğlenmesi bizim için her şeyden önemli. 2.5 milyondan fazla kişinin izlediği videonun ardından Sefo konser için izin istedi. Küçükçekmece Belediyesi sanatçıyı görüşmeye davet etti. Bu kararı ancak İl ve İçe Milli Eğitim Müdürlüğü verebilir, biz kendilerine talep edilen resmi yazıyı ilettik.”

ENİS İLE SEFO’LU ‘ORTAM’

Sefo'nun paylaşımının ardından aynı okulda çalan 'Martılar' şarkısıyla dans eden öğrencilere popçu Edis de kayıtsız kalmadı. Sefo'nun '10 numara ortam' paylaşımına göndermede bulunan ünlü popçu, "11 numara ortam" mesajıyla görüntüleri yayınladı.

Etiketler