Tarih : 06.08.2017 - 14:47 Yorum : 0

Şehidin kız kardeşi ağabeyinin fotoğrafını öpüp sevdi

Şehidin annesi havalimanında "Seni böyle mi karşılayacaktık" diye ağıt yaktı

Şehidin kız kardeşi ağabeyinin fotoğrafını öpüp sevdi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Özel Harekat Polisi Erhan Konuk'un kız kardeşi Emine Konuk'un, polis memurunun göğsündeki ağabeyinin fotoğrafını öpüp sevmesi herkesin yüreğini yaktı.
Şemdinli'ye bağlı Altınsu köyü kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma yaşandı. Çatışmada, özel harekat şubesinde görevli Erhan Konuk şehit oldu, bir polis yaralandı. Konuk’un cenazesi Van'da yapılan törenin ardından memleketi Adana'ya hava yoluyla gönderildi.
Şehidin babası Fehmi, annesi Nuray, kız kardeşleri Emine, Melike Konuk ve nişanlısı Nur Ayaz şehidin naaşını karşılamak için Adana Havalimanı'na geldi.
Şehidin kız kardeşleri güçlükle ayakta dururken, onları kadın polis memurları karşıladı. Şehidin kız kardeşlerinden Emine, kendini karşılayan kadın polisin göğsündeki ağabeyinin fotoğrafını bir süre öpüp daha sonra da eliyle sevdi. Emine Konuk, havalimanına girene kadar zaman zaman ağabeyinin fotoğrafını sevip ağıtlar yaktı.
Anne Nuray Konuk ise yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabilirken, "Oğlum seni böyle mi karşılayacaktık" diye feryat etmesi herkesin yüreğini dağladı. Bir süre sonra da şehidin evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı Nur Ayaz gözyaşları içinde havalimanına gelip içeri girdi. Şehidin naaşını karşılamak için Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, polis müdürleri komutanlar ve kamu kurum müdürleri katıldı.
Askeri uçukla havalimanına getirilen şehidin naaşı, toprağa verilmek üzere cenaze aracıyla Pozantı ilçesine götürüldü.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber