2022-05-24 17:35:00 | Son Güncelleme : 2022-05-24 17:41:42

Şehit askerlerin isimleri belli oldu mu? Pençe Kilit Operasyonundan acı haber yürekleri dağladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu açıklamıştı. 4 askerin de yaralandığı bildirilen açıklama yürekleri dağladı. Şehit sayısının 5'e yükseldiği, Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’ndan gelen acı haberin üstüne şehit düşen askerlerin isimleri merak edildi. Peki şehit askerlerin isimleri belli oldu mu? Detaylar haberimizde…

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’ndan gelen acı haber Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bildirildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’ndan gelen acı haber Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bildirildi.

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’ndan acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını bildirdi. Son gelişmelere göre şehit asker sayısının 5'e yükseldiği belirtildi. Yapılan açıklamanın ardından şehit düşen askerlerin isimleri merak edildi. Şehit askerlerin isimleri belli oldu mu? Yaralı askerlerin isimleri neler? İşte detaylar…

5 ASKER ŞEHİT, 2 ASKER YARALI

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’ndan gelen acı haber Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bildirildi. PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu bildiren MSB, aynı çatışmada 4 askerin de yaralandığını belirtti. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde bugün teröristlerle çıkan çatışmada, 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Gün içinde yapılan açıklamaların ardından şehit asker sayısının 5'e yükseldiği bildirildi. Pençe-Kilit operasyonunda teröristlerle yapılan çatışma sonucunda şehit düşen askerlerin kimlikleri ise belli oldu.

ŞEHİT ASKERLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU MU?

Pençe kilit operasyonunda teröristlerin saldırısında 3 askerin şehit olmasının ardından bölgedeki karadan ve havadan gerçekleşen operasyonların devam ettiği bildirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile beraber sınır hattına gittiği bildirildi. Pençe Kilit operasyon bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışma sonucunda şehit düşen askerlerin isimleri ise merak edildi.

Teröristler tarafından yapılan hain sadırıda şehit düşen askerlerin; Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya olduğu açıklanırken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, acı haberin ardından yayımladığı taziye mesajında, “Kahraman silah arkadaşlarımız, 24 Mayıs 2022 tarihinde şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay'ın ailesinin Hatay İskenderun’da yaşadığı öğrenilirken, Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'nin ailesinin ise Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesi’nde yaşadığı bildirildi. Şehit düşen askerlerin 5'inin aynı karede bulunduğu fotoğraf ise yürekleri dağladı.