2022-07-02 14:02:51 | Son Güncelleme : 2022-07-02 14:37:54

Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı: Şehit olmak istiyorum, ne zaman olacak?

Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda şehit düşen Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın ardından yürek burkan mesajı kaldı. Arkadaşı “Eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi" dedi.

Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı'nın cenazesi sabah saatlerinde askeri uçakla Yenişehir Havalimanı'na getirildi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı'nın cenazesi sabah saatlerinde askeri uçakla Yenişehir Havalimanı'na getirildi.

Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda şehit düşen 24 yaşındaki Bursalı Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı'nın cenazesi helallik alınması için ailesinin evine getirildi. Arkadaşı 'Eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi" dedi.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde arazide kayarak düşen ve şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı'nın cenazesi sabah saatlerinde askeri uçakla Yenişehir Havalimanı'na getirildi. Cenaze daha sonra Panayır Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Şehidin cenazesi evinin önünde mahalle sakinleri ve yakınları tarafından karşıladı. Alınan helalliğin ardından şehidin cenazesi, cenaze namazını kılınması için Mihraplı Cami'sine götürüldü.

NAMAZ SORUSU YÜREK BURKTU

Şehit Serkan Taşcı'nın hafızlık arkadaşına mesajla sorduğu soru okuyanları duygulandırdı. Taşçı’nın hafızlık arkadaşına attığı mesajda "Namazları teyemmüm ile kılıyoruz üzerimiz çok pisleniyor sıkıntı olmaz di mi" diye yazdığı ortaya çıktı.

Hafızlık kursunda 4 sınıf üste olan İsmail Gençtürk'e attığı teyemmüm mesajının gündem olmasının ardından konuşan Gençtürk, "Ben Serkan’dan dört üst gruptaydım. Serkan kardeşimiz hem kendisi hem de sonraki ve önceki dönemlerin çok sevdiği bir insandı. Ara sıra mesajlaştığımız, konuştuğumuz oluyordu. En son mesajlaşmalarında teyemmüm ile alakalı bir şey sormuştu. Ben belli bir dönem kendisinin derslerine girdim. Orada arkadaşlarına namazı tavsiye ettiğini söylemişti. Evlilikle alakalı hayallerinden bahsetmişti. Sözleşmesinin devam ettiğini ve zor bir görev yaptığından söz etti. Ben özellikle ailesine sabırlar niyaz ediyorum” dedi.  “Allah’ım cennetinde sevdiği şehitlerle buluştursun” diyen Gençtürk,  “Eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi. Hafızlık yıllarında ne olmak istiyorsun dendiğinde ‘Şehit olmak istiyorum’ diyen bir kardeşimizdi" dedi.

"VATAN İÇİN KOŞACAĞIM"

Serkan Taşcı'nın hafızlık öğretmeni Kemal Eftal Kabıoğlu ise “Vatanını çok seviyordu. Kendi İslami ilimlerde de geliştirebilirdi ama vatanına hizmet etmek onun gönlünde vardı. 'Bu vatan için koşacağım' derdi vardı. Önceki görüşmelerde de ‘Silahın başında bekliyoruz, ne zaman olacak’ derdi. Genç olmasına rağmen gözü karaydı. Farklı operasyonlarda ‘Her an olabilir, hakkınızı helal edin’ ifadeleri oluyordu. O mertebe bugüne nasipmiş. Ateş ciğerimizi yakıyor ama bir yandan da en yüksek mertebeye uğurladığımız için elhamdülillah diyoruz" şeklinde konuştu.