Tgrt Haber
13 Şubat 2024 11:28 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 11:29

Selde personel kurtarma operasyonu! Araçtan araca geçtiler

Antalya'da selde aracın su dolması sebebiyle araçlar kullanılamaz hale geldi. Araçtan araca personelin kurtarılma anları telefon kamerasına yansıdı.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Antalya

Antalya'da gece boyunca yağışların sürmesiyle yaşanan selde sabah işine gitmek isteyenler zorluk yaşadı. Aracın bozulmasıyla mahsur kalan işçi servisindekileri başka bir araç gelerek kurtardı. Personel servisi sürücüsü o anları cep telefonuyla kayıt altına alarak "Personel kurtarma operasyonu" dedi. Bozulan araçtaki personel camdan çıkarak diğer araca alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

 Antalya Valisi Hulusi Şahin, ekiplerin sahada olduğunu belirterek, "Su baskınlarına hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz" dedi.
Şahin, "Dün başlayan yoğun yağmur ve yer yer dolu ile beraber, merkez ilçelerimizde özellikle Kepez ve Muratpaşa ilçelerimizde su baskınları ve taşkınlar oldu. Gün boyu da devam ediyor. Şu anda gördüğünüz gibi bazı eski dere yataklarında tıkanıklıklar oldu. Yollarımızda, kavşaklarımızda, alt geçitlerde yine ciddi su birikintilerinin getirdiği aksamalar oldu. Şu anda trafik aksamaları yaşıyoruz. Bin 500 civarında 112 ihbarı aldık. Bunlar büyük oranda ev ve işyeri su baskınları şeklinde. Muratpaşa ilçe nüfus müdürlüğümüzde hizmet veremiyoruz. Okullarımız tatil. Antalyalılara geçmiş olsun diyoruz. Zor bir geceydi. Hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz. Ekiplerimiz sahada. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bir taraftan da hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Hayatın normale dönmesi için en kısa sürede gerekli çalışmaları tamamlayacağız" dedi.
Şahin, "Şu anda Kepez Devlet Hastanesindeyiz. Hastanemizde, giderlerde geri basmalardan kaynaklanan problem var. Onun dışında bir problem yok. Poliklinikler çalışıyor. Acil ve yoğun bakım aktif olarak çalışıyor. Eksikleri çözmek için diğer hastanelerden destek alıyoruz" dedi.

Selde personel kurtarma operasyonu! Araçtan araca geçtiler - 1. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...