Tarih : 21.10.2021 - 14:22 Yorum : 0

Serdar Tatlı kimdir? Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı neden istifa etti?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu tarafından yapılan toplantıda Merkez Hakem Kurulu başkanı ve üyelerini belirlemişti. Alınan karara göre Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı, yardımcısı ise Metin Tokat olarak belirlenmişti. Bugün yapılan açıklamaya göre Serdar Tatlı getirildiği Merkez Hakem Kurulu başkanlığından istifa etti. Olayı ardından futbol takipçileri, Serdar Tatlı neden istifa etti? Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı kimdir? sorularına yanıt aramaya başladı.

Serdar Tatlı kimdir? Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı neden istifa etti?

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı, son zamanlarda yaşanan hakem hatalarından dolayı gündemle ilgili konular ile ilgili görüşme yapmıştı. Yapılan görüşmenin ardından Galatasaray Başkanı Burak Elmas, bazı açıklamalarda bulunmuştu. Elmas yaptığı açıklamada, “Merkez Hakem Kurulu ve diğer kuralların yapısıyla ilgili sıkıntılarımızdan bahsetmiştik. Bazı gelişmeler oldu fakat son haftalarda birçok takımın hakem standartlarıyla ilgili yaşadığı sıkıntılardan sonra federasyonla görüştük. Serdar Tatlı'nın istifası adına bir görüşme olmadı. Hakemlik sisteminde değişiklikler olması için Kulüpler Birliği Toplantısı'nda konuştuk.” ifadelerini kullanmıştı. Fakat bugün gelen açıklamayla Serdar Tatlı’nın istifa ettiği belirtildi. Peki Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı neden istifa etti? Serdar Tatlı kimdir? İşte detaylar.

MERKEZ HAKEM KURULU BAŞKANI SERDAR TATLI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Son dönemlerde yaşanmakta olan hakem hataları nedeniyle büyük bir eleştirinin odak noktası olan Serdar Tatlı ve ekibi, eleştirilere karşı bir takım hamlelerde bulundu. Yapılan eleştirilerin artması ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın çıkışları ile bunalmış olan MHK Başkanı Tatlı, geçtiğimiz Salı günü yaptığı telefon görüşmesinde yardımcısı Metin Tokat’a “Kardeş hakkını helal et, boş istifa dilekçeni uygulamaya koyuyorum.” ifadelerini kullanarak, Tokat ile yollarını ayırdığını tebliğ etmişti. Bu olay üzerine MHK Başkan Yardımcılığına Ferhat Gündoğdu getirilmişti.

Yaşanan tüm bu olaylar üzerine bugün gelen bilgiye göre Serdar Tatlı da istifasını vererek, Merkez Hakem Kurulu’ndaki görevini sonlandırdı. Tatlı’nın neden istifa ettiğine dair henüz detaylı bir açıklama gelmezken, Serdar Tatlı kimdir, nerelidir? soruları da yankılanmaya başladı.

SERDAR TATLI KİMDİR?

24 Ocak 1966’da dünyaya gelen Serdar Tatlı, aslen Şanlıurfalıdır. Eski Türk futbolu hakemlerinden olan Tatlı, ilk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı. Babasından devraldığı hakemlik görevini layıkıyla yerine getiren Serdar Tatlı, 1991’de klasman hakemi olarak klasmanlara girdi. 1996-1997 yıllarında Türkiye 1. Ligi futbol maçlarını yöneten Tatlı, adil ve tarafsız yöneticiliğiyle yıllarca kendini sevdirmeyi başardı. Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in amcasının oğlu olan Serdar Tatlı, evli ve 1’i erkek, 2’si kız olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber