Tgrt Haber
10 Şubat 2024 11:02 - Güncelleme : 10 Şubat 2024 13:44

Sıcaklıkta Akdeniz'i aratmayan Samsun'da kışın deniz keyfi

Sıcaklıkta Akdeniz’i sollayan Samsun’da bir arkadaş grubu Şubat ayında denizin keyfini çıkardı.

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Samsun, Akdeniz Bölgesi, Hava Sıcaklık

Hava sıcaklıklarında adeta Akdeniz’i aratmayan Samsun’da bir arkadaş grubu denizin keyfini çıkardı. Canik ilçesi Doğupark mevkisinde güneşin doğuşu ile birlikte Karadeniz’in 10 derece olan sularına giren arkadaş grubu doyasıya eğlendi. Şubat ayında havaların sıcak olmasını da fırsat bilen vatandaşlar, dakikalarca denizde yüzdü. Ortalama 600 ile 800 kulaç arası atan, yaz-kış demeden yüzen vatandaşlar, artık bu durumun kendilerinde bir tutku oluşturduğunu ve denize girerek güne motive olarak başladıklarını söylediler.

“HER ZAMAN BURADAYIZ”

Denize giren Ali İlhan, "Gençlik denizdedir. Biz her zaman buradayız. Her sabah 07.30’da denize giriyoruz. Karadeniz’de bu mevsimde böyle havayı bulunca denize girdik. Deniz buz gibi ama hava çok sıcak. Ayrıca sıcakkanlı insanlar burada” dedi.

Sıcaklıkta Akdeniz'i aratmayan Samsun'da kışın deniz keyfi - 1. Resim

“BÜTÜN YORGUNLUĞUMUZU ALIYOR”

Denize giren Özdemir Gültekin, “Hava çok sıcak ama deniz çok soğuk. Yine de her şey çok güzel. Bütün hastalıkların bir numaralı ilacıdır bu deniz. Her yıl aynı duyguları yaşıyoruz. Bunu herkese tavsiye ederiz. Bütün yorgunluğumuzu alıyor. Yüzmek en güzel ilaçtır. Biz artık üşümüyoruz. Vücudumuz alıştı. Yıllardır beridir denizlerdeyiz. Burada bir aile gibi olduk” diye konuştu.

Denize giren Bekir Arslan, “Bu artık bizde tutku oldu. Yaz-kış 4 mevsim buradaki arkadaşlar denize giriyoruz. Aile gibi de olduk. Bundan vazgeçemeyiz. Denize girdiğimiz zaman kendimizi çok zinde hissediyoruz. O gün gerçekten çok motive oluyoruz ve verimli geçiliyor. İstanbul’daki boğazı geçme yarışmalarına katılarak Samsun’u temsil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sıcaklıkta Akdeniz'i aratmayan Samsun'da kışın deniz keyfi - 2. Resim

Vatandaşlar hemen hemen her gün deniz girmeye devam ediyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...