2022-06-22 16:59:34 | Son Güncelleme : 2022-06-22 17:23:53

Kocasını kalbinden bıçaklamıştı! İlk duruşmada serbest bırakıldı

Gündem  | Editör : Onur Kaya |İhlas Haber Ajansı

Son dakika haberi: Konya'da bu yılın ilk günlerinde kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığı gerekçesiyle tartıştığı kocasını bıçaklayarak öldüren Fatma Koç hakkında karar verildi. Mahkeme heyeti, ilk duruşmada Fatma Koç'un tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına hükmetti.

Kocasını kalbinden bıçaklamıştı! İlk duruşmada serbest bırakıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Konya'da yaklaşık 5,5 ay önce gerçekleşen cinayet davasında karar açıklandı. Beyşehir ilçesinde kendisine ve çocuklarına şiddet uygulayan kocasını bıçaklayarak öldüren kadın tahliye edildi.

4 Ocak 2022 tarihinde kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığı gerekçesiyle tartıştığı kocasını bıçaklayarak öldüren Fatma Koç, ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

52 yaşındaki evli ve 3 çocuk annesi Fatma Koç, alkollü olarak eve gelen, işsiz olduğu öğrenilen, şiddetli geçimsizlik yaşadığı ve kendisine ve çocuklarına sürekli şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşi Mustafa Koç (48) ile çocuklarının gözü önünde tartışmaya başladı. 

Tartışmanın büyümesi üzerine evde bulunan ekmek bıçağını eline alan Fatma Koç, çıkan arbedede eşini göğsünden bıçakladı. Sağlık görevlileri tarafından yapılan kontrolde bıçağın Mustafa Koç'un kalbine isabet ettiği ve hayatını kaybettiği belirlendi. Cinayet şüphelisi Fatma Koç, Fatma K.'nın çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CİNAYETTE ÖRÜMCEK İDDİASI

Halasının uzun zamandan beridir şiddet gördüğünü ve şiddet mağduru bir kadın olduğunu öne süren Fatma Koç'un yeğeni D.D., “Alkol, uyuşturucu, karı kız muhabbeti, çocuk istismarı hepsi vardı zaten. Aklıma gelen bir sürü şey vardı. Kadın kaç yıldır çekiyor bunları zaten. Dünkü olayda ise, ‘annem babamı bıçakladı' dedi benim yeğenim. Açık ve net böyle, ‘dövdü' dedi. Halamla da birebir ben konuştum. Zaten halam dedi, ‘çocukları dövüyordu, sarhoş geldi, bir iki adım gitti, sonra köşedeki örümceği gördü. Üçümüzü topladı sıraya çekti, oğluma kızıma vurdu. Kızımın saçından tutup duvara vurdu' dedi. Kavganın sebebi, alkollü gelmesi ve örümcek; kavganın sebebi ‘örümcek' çok saçma bir şey" diye konuştu.

Eniştesinin sürekli alkol aldığını belirten D.D., "Halam sürekli işkence altındaydı. Kaç yıldır da çekiyordu. Halamı da tehdit ediyordu. Biz 'boşan hala' dedik. ‘Boşanmam, beni tehdit ediyor, korkuyorum çocuklarıma, aileme bir şey yapar' diyordu. O yüzden boşanmadı. Olan yine halama oldu, yeğenlerime oldu. Şu an mağdur olan benim halam, şiddet gören benim halam, yardım istiyorum artık dursun kadına şiddet. Alkollü geliyor içip içip dövüyor. Nedir bu yani? Alkol alıp gelip karısını kızını dövmek ve çocuklarının gözü önünde. Adalet yerini bulsun, devletimizden indirim istiyorum, bir şey istemiyorum, yeğenlerime yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler