2022-06-21 16:30:52 | Son Güncelleme : 2022-06-21 16:43:53

Siyasilerden Pınar Gültekin davası kararına sert tepki: Bu suçlarda idam cezası tartışılmalı

Pınar Gültekin davasında katile haksız tahrik indirimi yapılması gündemin bir numaralı tartışma konusu haline geldi. Müebbet cezanın 23 yıl indirilmesi, hapiste kalacağı sürenin ise 14 buçuk yıl olması infial yaratırken Ömer Çelik, Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi.

Siyasilerden Pınar Gültekin davası kararına sert tepki: Bu suçlarda idam cezası tartışılmalı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Pınar Gültekin davasında verilen karara siyasilerden tepki geldi. Muğla'da Pınar Gültekin'i varile koyup diri diri yakan Cemal Metin Avcı'ya verilen 23 yıl hapis cezası gündemi sarstı.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ TEPKİ TOPLADI

Mahkemenin katile verdiği haksız tahrik indirimi tepki topladı. Ceza kesinleşirse, katil  14 buçuk yıl sonra hapisten çıkacak.

ÖMER ÇELİK: TAKİP EDECEĞİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından karara ilişkin açıklama yaptı. 

''Mahkemelerin eksik ya da yanlış bulduğumuz kararlarının yeniden değerlendirilmesi için yargının kendi mekanizmaları ve süreçleri vardır'' diyen Çelik, hukuki süreçleri hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.

BAHÇELİ: BU SUÇLARDA İDAM CEZASI TARTIŞILMALI

MHP Genel Başkanı Bahçeli partisinin grup toplantısında konuya değinerek, "cinayet davalarında iyi hal indirimi imkanı tanınmamalı "dedi. Bahçeli, ''Gerekirse bu tip suçlarda idam cezası da tartışılmalıdır" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SERT TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında ''Haksız tahrik indirimini hangi vicdan kabul eder'' sorusunu sorarak tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu, ''Kadınların susmaması lazım. Kadınlara yapılan bütün haksızlıkların karşısında birlikte olmak zorundayız'' dedi.

Etiketler