Tgrt Haber
10 Aralık 2023 21:13 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 21:57

Somali cumhurbaşkanının oğlunun öldürdüğü kuryenin eşinden şoke eden sözler: İntihar ettiğini söylediler

Somali Cumhurbaşkanının oğlunun İstanbul'da trafik kazası sonrası öldürdüğü motokurye Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer, Mohamud'in ülkeden kaçmasına isyan ederken görüntüler ortaya çıkmadan önce polislerin kendisine eşinin intihar ettiğini söylediğini iddia etti. Duruma isyan eden Göçer, "Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. O adam polisler hatalı tutanak tuttuğu için elini kolunu sallayarak kaçabildi" dedi. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Somali cumhurbaşkanının oğlunun öldürdüğü kuryenin eşinden şoke eden sözler: İntihar ettiğini söylediler
Somali, Cumhurbaşkanı, Oğlu, Kaza

İstanbul'da 30 Kasım'da meydana gelen trajik bir olayda, Avrasya Tüneli Aksaray çıkışında Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud'un kullandığı otomobil, motokurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarptı.

Kazada ağır yaralanan Göçer, hastanedeki yaşam savaşını kaybetti. Olayın ardından, Mohamud'un polis tutanağında "motokurye hatalı gösterildiği" iddiasıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. Ancak hazırlanan bilirkişi raporunda Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohamud, "asli kusurlu" bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Mohamud hakkında yakalama kararı çıkarttı, ancak şüphelinin 2 Aralık'ta yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı. Motokurye Göçer'in eşi Öznur Göçer, yetkililerin gerekenin yapılacağını söylemelerine rağmen, olayın şeffaf bir şekilde ele alınmadığına dair şüphelerini dile getirdi.

"OLAYI KAPATACAKLARDI"

Göçer, polisin kazadan sonra eşinin intihar ettiğini iddia ettiğini ve olayın motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskısı olmasaydı kapatılabileceğini söyledi. 

Cumhuriyet’e konuşan Öznur Göçer, "Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. Eşimin motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskı göstermeseydi belki de eşimin intihar ettiğini söyleyip olayı kapatacaklardı" dedi. 

POLİSLER HAKKINDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandam Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanının oğlunun İstanbul'da karıştığı trafik kazası sonrası olay yerinde inceleme yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

NE OLMUŞTU?

30 Kasım'da İstanbul'da Kennedy Caddesi Aksaray istikametinde bir motosiklete Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un kullandığı Somali Konsolosluğuna ait bir aracın çarpması sonucu motosiklet sürücüsü Yunus Emre Göçer hayatını kaybetmişti.

Ancak gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud yurt dışına firar etmişti.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...