Tgrt Haber
13˚
21-11-2023 08:54 | Güncelleme : 21-11-2023 10:58

Son dakika! Ankara'da DHKP/C ve TKP/ML operasyonu... 4'ü örgüt üyesi 18 kişi gözaltında

Başkent Ankara'da DHKP/C üyesi 4, TKP/ML silahlı terör örgütü tarafından verilen çağrı/talimatlara uyarak çeşitli tarihlerde Ankara sınırları içerisinde yapılan örgütsel etkinliklere katılarak terör örgütünün cebir ve şiddet içeren yöntemlerini övücü ve bu yöntemleri meşru gösterecek şekilde propagandasını yaptıkları tespit edilen 14, olmak üzere toplam 18 şüphelinin gözaltına alınmalarına kararı verildi

Son dakika! Ankara'da DHKP/C ve TKP/ML operasyonu... 4'ü örgüt üyesi 18 kişi gözaltında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yürütülen soruşturmalar kapsamında 18 gözaltı kararı verdi. Başsavcılıktan yapılan bilgilendirmede; DHKP/C silahlı terör örgütünün Ankara yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüklerine dair deliller elde edilen 4 şahıs için gözaltı kararı verildiği bildirdildi.

14 KİŞİYE PROPAGANDA SORUŞTURMASI

Aynı açıklamanın devamında ise "TKP/ML silahlı terör örgütü tarafından verilen çağrı/talimatlara uyarak çeşitli tarihlerde Ankara sınırları içerisinde yapılan örgütsel etkinliklere katılarak terör örgütünün cebir ve şiddet içeren yöntemlerini övücü ve bu yöntemleri meşru gösterecek şekilde propagandasını yaptıkları tespit edilen 14 kişinin de  olmak üzere toplam 18 şüphelinin gözaltına alınmalarına kararı verildi" ifaedelerine yer verildi.

Öte yandan İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP/C terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan saha çalışmalarının yanı sıra teknik ve fiziki takip izlemelerini de yürüten ekipler, örgütün son dönemde eylem arayışında olan, örgüte ait güvenli evlerde silah, mühimmat olabileceği ve bu ikametlerde aranması bulunan şüphelileri belirledi.

Çalışmalarını tamamlayan ekipler 22 ilçede tespit edilen 39 adrese düzenledikleri eş zamanlı operasyonda 23 şüpheliyi yakaladı.
Gözaltına alınanların arasında Gezi Parkı olayları sırasında elinde sapanlı fotoğraflarıyla gündeme gelen ve kamuoyunda "sapanlı teyze" olarak bilinen Emine C'nin olduğu öğrenildi. Bu kişilerin bulundukları adreslerdeki aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, haklarında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.