22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-07 17:26:42

Son dakika: Bakan Akar'da şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan'a tepki

Son dakika: Bingöl'de şehit abisine küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a bir tepki de Milli Savunma Bakanı Akar'dan geldi. Bakan Akar, "Milletimiz bu davranışta bulunanlara haddini bildirecektir. Hukuk ve her türlü işlemin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı

Son dakika: Bakan Akar'da şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan'a tepki
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika: Bingöl'de şehit abisine küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a bir tepki de Milli Savunma Bakanı Akar'dan geldi. Bakan Akar, "Milletimiz bu davranışta bulunanlara haddini bildirecektir. Hukuk ve her türlü işlemin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Akar, operasyonların komşu ülkelerin sınırlarına ve toprak bütünlüğüne saygılı, uluslararası hukuka uygun, meşru müdafaa hakkı kapsamında yapıldığını belirterek, "Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Terörist neredeyse bizim hedefimiz orasıdır." dedi.

"GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK"

Hudut güvenliği çerçevesinde kaçakçılıkla, teröristlerle ve yasadışı göçle mücadelede yapılması gerekenlerin yapıldığını aktaran Milli Savunma Bakanı Akar, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Tedbirler, sadece İran değil, aynı zamanda Irak ve Suriye hududunda da çok yoğun şekilde alınıyor. İçişleri Bakanlığımızla yakın koordinasyon içinde hudutlarımızın güvenliğinin tam olarak sağlanması için ne yapılması gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz. Son gelişmelerin ardından İran sınırında bazı teşebbüsler olabilir düşüncesiyle buradaki tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik. Hudutlarda aldığımız tedbirleri takviye ettik. Jandarma ve polis bölgesinde gerekli koordinasyon ile bütün tedbirleri gözden geçirdik. Gerekli tedbirleri aldık. Şu anda rahatlıkla söyleyebiliriz, sınırlarımız Cumhuriyet tarihimizin en kontrollü dönemini yaşıyor. Bundan dolayı emeği geçenleri kutluyorum."

Bakan Hulusi Akar, hudutlardaki mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü ifade ederek, "Beton duvarlar, kuleler, tel örgüler, hendekler, yollar, pusu faaliyetleri ve keşif faaliyetlerinin birlikte kullanılmasıyla hudutlarımız gerçekten bize gurur veren bir noktaya gelmiştir." diye konuştu.

"ŞEHİTLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

Asil milletinin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, binlerce yıllık şanlı tarihinden süzülüp gelen, milli, manevi ve mesleki değerleriyle, aklın ve bilimin ışığında, anayasa çerçevesinde, yasalar doğrultusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sıralı amir ile komutanların emir komutasında, milletin emrinde ve görevinin başında olduğunu vurgulayan Akar, şunları kaydetti:

"Bu vesileyle Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, vatanımız, milletimiz ve vatanımız için emek veren tüm devlet adamlarımızı, tüm komutanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum.

"HER TÜRLÜ İŞLEMİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Bu noktaya gelmemizde, bu başarıları elde etmemizde tabii ki aslan payı hepinizin bildiği gibi şehitlerimize ve gazilerimize ait. Bu nedenle şehitlerimiz ve gazilerimizin üzerinde önemle durmak lazım. Burada bir hususun altını önemle çizmek istiyorum, vatan için, millet için gözünü kırpmadan her türlü fedakarlığa katlanıp canını seve seve feda eden şehitlerimiz, hayatını seve seve ortaya koyan gazilerimiz ve onların aileleri bizim için gerçekten çok ama çok önemli. Dolayısıyla şehit ailelerimiz, gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onları hiçbir zaman rencide etmemek esastır. Onlara her durumda, her şekilde saygılı davranmak bizim boynumuzun borcudur. Bunun dışındaki hareketlerin muhatabı hukuktur, milletimizin vicdanıdır. Hukuk ve milletimiz bunların haddini bildirecektir. Biz de her türlü işlemin takipçisi olacağız."

Etiketler