Tarih : 03.12.2021 - 17:52 Yorum : 0

Son dakika: Bakan Akar'dan Hatay mesajı

Son dakika haberi: Hatay’ın Türkiye’ye katılmasının 82’nci yılında Suriye Halk Meclisi’nden gelen küstah açıklamalara Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sert tepki gösterdi. Bakan Akar, "Hatay'la alakalı pervasız açıklamalar duyuyoruz. Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bakan Akar'dan Hatay mesajı

Son dakika: Suriye Rejimi, Hatay’ın Türkiye’ye katılmasının 82’nci yılında Hatay’a ilişkin küstah bir açıklamada bulundu. Dönem dönem Hatay’ı içine alan Suriye haritası kullanan Suriye Halk Meclisi, Hatay konusunu yeniden açtı. Suriye Halk Meclisi, Hatay’ın Suriye toprağı olduğunu öne sürerek “Hatay’ı geri almak için her şeyi yapacağız” açıklamasında bulundu. Bu skandal açıklamaya Türkiye'den sert tepki gelirken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldiği Hatay’daki inceleme ve denetlemelerine devam ediyor. Sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla video konferans yoluyla bir araya geldiği toplantıda, sahadaki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Akar'a birlik komutanları, "Komandolarımızın moral ve motivasyonu en yüksek düzeydedir. Verilecek her türlü göreve hazırız." dedi. Çeşitli talimatlar veren Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, cumhuriyet tarihinin en yoğun dönemini yaşadığını belirtti.

"TERÖRİST NEREDEYSE HEDEFİMİZ ORASI"

Irak'ın kuzeyi ve Suriye'nin kuzeyinde terörle mücadelenin artan bir şiddet ve tempoda, taarruzi bir anlayışla devam ettiğini vurgulayan Akar, "Yeni terörle mücadele konsepti kapsamında terörist neredeyse hedefimiz orası. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar faaliyetlerimiz devam edecek. Biz bütün komşularımızın hudutlarına saygılıyız. Bizim yaptığımız şey hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğidir." diye konuştu.

"TARİHİ OKUYANLAR GÖRÜR"

Diğer savunma ve güvenlik konularına da değinen Bakan Akar, sözlerinin sonunda Suriye'de Beşşar Esed rejiminin sözde halk meclisinin Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alan açıklamalarına ilişkin, şunları söyledi:

"Hatay ilimizle alakalı pervasız, anlamsız bir takım açıklamalar duyuyoruz. Kendini bilmezlerin yaptığı birtakım açıklamalar var. Bu tür açıklamaların sarhoş narası, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok, bunun hiçbir değeri, kıymetiharbiyesi yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ancak bizim toprağımızda gözü olanların da gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür."

Etiketler : Bakan Akar Hatay Suriye
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber