Tarih : 28.04.2021 - 23:07 Yorum : 0

Son dakika: Bakan Soylu açıkladı! Thodex vurgununun detayları ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olarak değerlendirilen Thodex hadisesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kripto para borsası Thodex'teki vurgunun medyada yer aldığı gibi 2 milyar dolar değil 108 milyon dolarlık bir portföy olduğunu ifade etti.

Son dakika: Bakan Soylu açıkladı! Thodex vurgununun detayları ortaya çıktı

Thodex CEO Faruk Fatih Özer'in yatırımcıların 2 milyar dolarını alarak yurtdışına kaçtığı iddiaları gündemdeki sıcaklığını korurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Soylu, Thodex vurgununun 108 milyon dolar olduğu ifade etti.

Bakan Soylu'nun açıklamaları özetle şöyle:

Bir gizlilik üzerinde olan dava. Şu ana kadar 82 kişiye yönelik gözaltı kararı çıktı. 77 kişi gözaltına alındı. Hâlâ sorgulamaları devam edenler var. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir kırmızı bülten kararını Adalet Bakanlığı'na iletildi. Biz gece yarısı Interpol'e ilettik. Interpol de sabah 10'da kırmızı bülten çıkardı.

Biz buradan yapabildiğimiz ölçüde internetten teknik takip yapmaya çalıştık. Bu konuda Arnavutluk makamlarıyla değerlendirmemiz sürdü. Onlardan da izin alarak dört ülkeye ekip gönderdik. Karadağ'dan Kosova'ya kadar Arnavutluk'un etrafındaki ülkelere ekipler gitti. Kırmızı bültenle yakalandığı zaman bu ülkelerde iade anlaşmamız var.


Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: İstanbul'da bugün katliam önlendi Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: İstanbul'da bugün katliam önlendi Son dakika.... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul'da otogarda 5 kilogram patlayıcı ele geçirildi" dedi.

Son dakika: Bakan Soylu: Murat Karayılan mağarasından dışarı çıkamıyor Son dakika: Bakan Soylu: Murat Karayılan mağarasından dışarı çıkamıyor Son dakika...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin terörle mücadele operasyonlarına ilişkin yaptığı açıklamasında "Murat Karayılan mağarasından çıkamıyor şu an, çıkmasını bekliyoruz." dedi.

Etiketler : Thodex bakan soylu
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber