Tarih : 14.05.2021 - 14:06 Yorum : 0

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi kontrollü normalleşme başlıyor

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazartesi kontrollü normalleşme başlıyor" ifadelerini kullandı.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi kontrollü normalleşme başlıyor

29 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’a kadar kesintisiz sürecek tam kapanmanın bitmesine sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kontrollü normalleşme sürecine ilişkin açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle partililerle bayramlaştı. Bayramlaşma sırasında kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takviminin başlayacağını açıkladı.

HAZİRAN’DA TEDBİRLER DAHA ÇOK GEVŞEYECEK

Mayıs ayının sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi düşündükleri belirten Erdoğan, Haziran ayında ise günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri gevşetmeyi düşündüklerini söyledi. Alınan tedbirlerin vatandaşın işine, ekmeğine zarar vermeyecek şekilde uygulamaya özen gösterildiğini belirten Erdoğan, sağlık hizmetlerindeki başarıları ve ekonomik destekleri hatırlattı. Erdoğan, Türkiye’nin yatırım ve istihdam arayışlarındaki yükseliş ile geleceğinin aydınlık olduğunu söyledi.

TAM KAPANMA NE ZAMAN BAŞLAMIŞTI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma dönemine geçildiğini duyurmuştu

İçişleri Bakanlığı, 'tam kapanma'ya dair en çok sorulan sorulara cevap verdi İçişleri Bakanlığı, 'tam kapanma'ya dair en çok sorulan sorulara cevap verdi İçişleri Bakanlığı, koronavirüs ile mücadele kapsamında 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanmayla ilgili en çok sorulan sorulara cevap verdi.

Bakan Koca'dan 'tam kapanma' açıklaması Bakan Koca'dan 'tam kapanma' açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 günlük kapanma sürecini değerlendirdi.

Son dakika haberi: Tam kapanma dönemi başladı Son dakika haberi: Tam kapanma dönemi başladı Son dakika bilgisine göre; Korona virüsle mücadele kapsamında uygulanacak olan 17 günlük ‘tam kapanma’ saat 19.00 itibariyle başladı. Taksim ve İstiklal Caddesi'nde polis ekipleri megafonlarla vatandaşları uyarılarda bulunurken, kısıtlamanın ilk dakikalarında megakentin trafiği ise yüzde 45 seviyelerine geriledi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber