Tgrt Haber
11 Şubat 2024 19:21 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 20:26

Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan davetlere icabetle 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne daha sonra 12 yıl sonra ilk kez Mısır'a ziyarette bulunacak.

Editör: Furkan Günler / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek
Recep Tayyip Erdoğan, Mısır, BAE, Ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni haftada 2 önemli ziyaret gerçekleştirecek. 12-13 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidecek olan Erdoğan, 14 Şubat'ta ise Mısır'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yıl sonra Mısır'a gidecek. Mevkidaşı Sisi ile bir araya gelecek.

Erdoğan'ın, 14 Şubat'ta Mısır'a gerçekleştireceği ziyarette, ana gündem maddesi, ikili ilişkiler olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ziyareti öncesinde ise 12-13 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidecek.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vaki davetlere icabetle 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne, 14 Şubat 2024 tarihinde ise Mısır Arap Cumhuriyeti’ne resmi ziyaretlerde bulunacağını bildirdi.

BAE VE MISIR'A RESMİ ZİYARET

İletişim Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, vaki davetlere icabetle 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne, 14 Şubat 2024 tarihinde ise Mısır Arap Cumhuriyeti’ne resmi ziyaretlerde bulunacaklardır.

Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek - 1. Resim

Sayın Cumhurbaşkanımız, “Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek” teması altında, Dubai’de düzenlenecek olan Dünya Hükümetler Zirvesi’ne 13 Şubat’ta onur konuğu olarak iştirak edeceklerdir. Çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluş, özel sektör, akademi, sivil toplum, düşünce kuruluşu ve medya temsilcileri ile iş insanlarını bir araya getiren zirvede, ana konuşmacı olarak hitapta bulunacaklardır.

NAHYAN'LA GÖRÜŞME

Sayın Cumhurbaşkanımızın zirve vesilesiyle, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan başta olmak üzere katılımcı ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri de öngörülmektedir.Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek - 1. Resim

MISIR'LA İKİLİ İLİŞKİLER

Sayın Cumhurbaşkanımızın Kahire’yi ziyaretlerinde yapılacak görüşmelerde ise Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve üst düzey ikili iş birliği mekanizmalarının canlandırılması bağlamında atılacak adımlar üzerinde durulacaktır.

Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek - 2. Resim

GAZZE'DEKİ İNSANİ KRİZ

Görüşmelerde, ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da gündemdedir.

Son dakika: Erdoğan 12 yıl sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret edecek - 4. Resim

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...