22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-24 21:52:58

Son dakika: İstanbul'da kamu personeli yarın izinli sayılacak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamuda görevli memur, işçi ve diğer personellerin izinli sayılacağını açıkladı.

Son dakika: İstanbul'da kamu personeli yarın izinli sayılacak
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul'da dün kısa süreli olarak başlayan ve bu akşam saatleri itibariyle etkisini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde valilik tarafından özel önlemler alındı. Önlemler kapsamında güvenlik, sağlık ve ulaşım dışında kalan kamu personelinin yarınlı izinli olacağı duyuruldu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Kötü hava koşulları nedeniyle; kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi ve asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamuda görevli memur, işçi ve diğer personel 25 Ocak 2022 Salı günü tam gün idari izinli sayılacaklardır” denildi.

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ TATİL

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle İstanbul Valiliğinin talimatı üzerine il genelinde hizmet veren tüm kreş ve gündüz bakımevlerinin 25 Ocak Salı tatil edildiği belirtildi.

 

Etiketler