Tgrt Haber
10 Aralık 2023 17:14 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 18:21

Son dakika! Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı kazada polislere soruşturma

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanının oğlunun İstanbul'da karıştığı trafik kazası sonrası olay yerinde inceleme yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
Son dakika! Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı kazada polislere soruşturma
Adalet Bakanı, Yılmaz Tunç, Somali Cumhurbaşkanı, Kaza, Soruşturma

İstanbul'da motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olduktan sonra Türkiye’den kaçan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un yakalanması için çalışmalar sürerken, kazaya ilişkin dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Hayatını kaybeden kuryenin eşininin "Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. Eşimin motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskı göstermeseydi belki de eşimin intihar ettiğini söyleyip olayı kapatacaklardı" şeklindeki açıklamasından kısa süre sonra olay yerinde inceleme yapan polis memurları için harekete geçildi.

BAKANLIK DEVREDE

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Tunç şu ifadeleri kullandı:

"RAPORLAR ARASINDA ÇELİŞKİ VAR"

"Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı trafik kazası ile ilgili olarak kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.  Alınan ikinci rapor üzerine iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. 

Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir."

NE OLMUŞTU?

30 Kasım'da İstanbul'da Kennedy Caddesi Aksaray istikametinde bir motosiklete Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un kullandığı Somali Konsolosluğuna ait bir aracın çarpması sonucu motosiklet sürücüsü Yunus Emre Göçer hayatını kaybetmişti.

Ancak gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud yurt dışına firar etmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...