Tgrt Haber
11 Aralık 2023 18:54 - Güncelleme : 11 Aralık 2023 19:52

Son dakika! TSK, PKK'yı inlerinde vurdu: 13 hedef yerle bir edildi

Son dakika haberi: Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen hava hareketından terörö örgütü PKK'ya ait 13 hedef vurularak imha edildi. Türk jetlerinin görev aldığı harekatta içlerinde sözde üst düzey sorumluların da olduğu mağara, sığınak ve barınak yok edildi.

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
TSK, PKK, Hedef

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerine yönelik gerçekleştirilen hava harekatlarında, teröristlerin bulunduğu belirlenen 13 hedefin imha edildiğini duyurdu. 

MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, PKK/KCK ve diğer terörist unsurların etkisiz hale getirilerek, Irak'ın kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını engelleme amacının bir meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtildi. Hava harekatlarının saat 17.00'de başladığı ifade edildi.

13 HEDEF YERLE BİR EDİLDİ

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Hava harekatları ile bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 13 hedef imha edilmiştir. İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekatlar sırasında masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."

https://twitter.com/tcsavunma/status/1734239192035557440

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...