Tgrt Haber
12 Şubat 2024 13:27 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 14:17

Son dakika! Türkiye'den İsrail'e "Refah" tepkisi: Dışişleri'nden sert açıklama

Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı: İsrail’in, Gazze'de bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: TGRT Haber
Dışişleri Bakanlığı, İsrail, Refah

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in Refah'a yönelik katliam saldırısına ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • "İsrail’in, Gazze'de bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz.
  • Bu harekatı, Gazze halkını kendi topraklarından sürme planının bir parçası olarak değerlendiriyoruz.
  • Devam eden saldırılar, Gazze’deki insani trajediyi çok daha vahim boyutlara taşıyacak ve bölgede kalıcı bir ateşkesin teminine yönelik çabalara zarar verecektir.
  • BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, uluslararası toplumu İsrail'i durdurmak için gerekli adımları atmaya çağırıyoruz."

GÜVENLİ BÖLGE İLAN ETMİŞTİ!

İsrail ordusunun Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği hava saldırılarında 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.  İsrail Refah'ı daha önce güvenli bölge ilan etmiş ve Filistin halkını bu bölgeye sürmüştü. Buna rağmen Gazze’nin Mısır sınırındaki bölgede hava saldırılarıyla yaptığı katliam yeni bir savaş suçu olarak kayda geçti..

Son dakika haberinin detayları geliyor...

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...