Tarih : 22.09.2021 - 11:36 Yorum : 0

Son dakika: Ümitcan Uygun'un şüpheli olduğu Esra Hankulu'nun ölümünde yeni gelişme

Son dakika: Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Ümitcan Uygun, Esra Hankulu, Dilan C. ve Furkan G.'nin kanında uyuşturucu madde tespit edilmesinin üzerine Hankulu’nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için soruşturma dosyası İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Son dakika: Ümitcan Uygun'un şüpheli olduğu Esra Hankulu'nun ölümünde yeni gelişme

Son dakika: Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan ve ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu dosyasında yeni bir gelişme yaşandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Esra Hankulu'nun 3 Temmuz'da Mamak ilçesi Akdere semtindeki evde ölü bulunmasına ilişkin soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumundan istenen rapor dosyaya geldi. Olay gecesi evde bulunan Ümitcan Uygun, Dilan C, Furkan G. ile Hankulu'nun kanında uyuşturucu madde tespit edildiği öğrenildi. Hankulu'nun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildiği kaydedildi.

ADLİ KONTROL İLE SERBEST BIRAKILMIŞTI

Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve 3 Temmuz'da ihbar üzerine giden emniyet güçleri, Esra Hankulu'nun (25) hayatını kaybettiğini belirlemişti. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alınmıştı. Mahkemeye sevk edilen şüpheli Uygun, "kasten öldürmek" suçundan tutuklanırken, "suç delillerini karartmak" ile suçlanan diğer 2 şüpheli hakkında ise "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber