20˚
İstanbul
20˚
açık
Nem %37
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-09 10:45:52

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde yeni gelişme: Sopalı Suriyeliler gözaltına alındı

Nevşehir'de ellerinde sopalarla sokaklarda dolaşırken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Suriye uyruklu 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, görüntülere ilişkin inceleme başlatıldığı kaydedildi.

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde yeni gelişme: Sopalı Suriyeliler gözaltına alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Nevşehir'de çekilen ve sosyal medyayı ayağa kaldıran, yabancı uyruklu kişilerin ellerinde sopalarla sokaklarda dolaştığı görüntülere ilişkin Valilikten yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, videoda yer alan Suriye uyruklu 3 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

'DÜĞÜN SONRASI ÇEKİLDİ'

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada, "Suriyelilerin ellerinde sopa ile Nevşehir sokaklarında dolaşırken görüntüleri" şeklindeki paylaşımın ardından harekete geçildiği belirtildi. Açıklamada, servis edilen görüntüyle ilgili inceleme yapıldığı, 12 Aralık 2021 akşamına ait görüntünün düğünden dağılım sırasında çekildiğinin tespit edildiği kaydedildi.

'KAVGA YA DA YÜRÜYÜŞ DEĞİL'

12 Aralık'ta sosyal medya hesabında paylaşımı yapan kişi ve ellerinde sopa olan iki kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan araştırmada bahse konu olayın 12.12.2021 günü ilimiz merkezinde gerçekleşen Suriyelilere ait bir düğün dağılımı sonrasında gerçekleştiği, bahse konu videonun bu düğün dağılımda çekilerek Tik Tok adlı sosyal medya paylaşım sitesinde yine 12.12.2021 günü yayınlandığı anlaşılmıştır. Paylaşımı yapan şahıs ile videoda ellerinde sopa ile görünen iki şahıs yakalanmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında hukuki süreç yürütülmek üzere soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca yapılan araştırmalarda bahse konu gün ve öncesinde herhangi bir kavga ya da yürüyüş konusunun meydana gelmediği, konunun düğünün sonlanması neticesi oluşan kalabalık olduğu anlaşılmıştır."

Etiketler