21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2018-11-29 23:48:17

Sosyal medyada gündeme gelen o akademisyen ilk defa TGRT Haber'e konuştu

Sosyal medyada çığlık atan kadın olarak gündeme gelen akademisyen Özlem Atan Tarlacı başından geçenleri TGRT Haber canlı yayınına bağlanarak anlattı.

Sosyal medyada gündeme gelen o akademisyen ilk defa TGRT Haber'e konuştu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bir trafik denetimi sırasında geçirdiği sinir krizi ile sosyal medyada gündeme gelen Öğretim Görevlisi Özlem Atan Tarlacı TGRT Haber canlı yayınına bağlanarak görüntülerin perde arkasını anlattı.

Bir toplantıya yetişmesi gerektiği sırada, trafik denetimine takılan Tarlacı'ya 560 tl para cezası kesildi. Trafik polislerinin kendisini videoya çekmeleri ile beraber sinir krizi geçirdiğini dile getiren Tarlacı canlı yayında yaşadıklarını şu sözlerle aktardı;

'Gitmek istediğimi söylediğimde beklemem gerektiğini söylediler. Ben o esnada öğretim üyesi olduğumu ve daha önce ceza yemediğimi, trafik kurallarını ihlal edici bir davranışta bulunmadığımı ve bana güvenmelerini söyleyerek ayrılmak istedim, ısrarla beni bırakmak istemediler. Sorgulamanın tamamlanmasını istediler görevleri icabı, anlıyorum. Ancak toplantılarıma ,derslerime zamanında gitmek çabasındayken orada alıkonulmak ve üstelik hiç bir hatam ve suçum yokken ehliyetsiz muamelesi yapılmak o anda sinirlerimi yıprattı.'

Çığlık atmasının sebebinin bir sinir krizine bağlı olduğunu ifade eden Tarlacı, 'Haysiyetim, şerefim adına yemin ediyorum böyle bir krizi hayatım boyunca geçirmedim.' dedi.

Üniversite çevresince sakinliği, uyumluluğuyla tanınan bir insan olduğunu dile getiren Tarlacı; 'Polis memuru tarafından videomun çekildiğini farkettiğim anda niçin videoumu çektiğine dair bir cevap alamadım ve çekim yapmaya devam edildiğini gördüm. Bunun doğrultusunda bir suç mu işledim, yüz kızartıcı bir suç mu işledim, ne yaptım da benim videomu çekiryosunuz, ne amaçla bu videoyu çekiyorsunuz dediğimde herhangi bir cevap verilmeyerek çekimlere devam edildi.' diye aktardı.

Kendisini videoya alan polis memurlarının fotoğraflarını çeken Öğretim görevlisi, kendsini savunmak amacıyla fotoğrafları çektiğini dile getirdi.

Görüntüleri izledikten sonra neler hissettiğinin sorulması üzerine Tarlacı; 'İnanın trafik cezası yediğimi daha önce hatırlamıyorum... 560 lira ceza kesildi. Hiç bir suçumun olmadığını ifade ettim kendilerine, bir devlet memuru olduğumu bu zcezanın yüksek olduğunu, üsteklik bu cezayı hakedecek birşey yapmadığımı ifade etmeye çalıştım. Ancak cezayı yazdıklarını ve imzalamam gerektiğini söylediler. Bende imzaladım ama gerekli belgeleri alamadım. Daha sonra internetten sorguladığımda bir ceza yazılmadığını gördüm, bana sonrasında da bir ceza tebliğ edilmedi.

Ben o esnada sanki bir suç işlemişim gibi sanki ehliyetim yokmuş gibi muamele yapılması, toplantıya ve derslerime geç kalcağım endişesiyle bir anda sinir krizine kapıldım. Polislerin bana karşı ters tavır aldığını düşündüm. Neden bu şekilde davrandıklarına dair beni rahatlatacak bir cevap alamadım.' diye konuştu.  

İHA-Şeyda Karaca

Etiketler