Tarih : 24.06.2021 - 14:33 Yorum : 0

Suikast hedefindeki AK Partili vekil Yıldız: Cumhurbaşkanını bırakmamı istiyorlar

Terör örgütü PKK’nın suikast hedefindeki AK Partili Vekil İbrahim Halil Yıldız ilk kez TGRT Haber’e konuştu. Yıldız, “ Tehdit ediyorlardı. AK Parti’yi bırakmamı, Sayın Cumhurbaşkanını bırakmamı istiyorlardı. Hiçbir zaman bunu düşünmedim. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ülkemin ve bayrağımızın yanında olmaya devam edeceğim” dedi.

Suikast hedefindeki AK Partili vekil Yıldız: Cumhurbaşkanını bırakmamı istiyorlar

PKK terör örgütünün AK Parti Şanlıurfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve kardeşini öldürmesi için kente suikastçı gönderdiği ortaya çıktı. Güvenlik güçleri suikastçı terörist ve işbirlikçilerini yakaladı.

"CUMHURBAŞKINIMIZIN VE ÜLKEMİN YANINDAYIM"

Suikastin hedefindeki AK Partili milletvekili TGRT Haber'de açıklamalarda bulundu. Teröristlerin hedefindeki vekil Yıldız, ilk açıklamalarını yaptı. Bunun ilk defa olmadığını, daha önce de bu tür girişimlerde bulunma çabası içinde olduklarını belirten AK Parti'li Yıldız, "Tehdit ediyorlardı. AK Parti’yi bırakmamı istiyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanını bırakmamı istiyorlardı. Hiçbir zaman bunu düşünmedim. Cumhurbaşkanımızın, ülkemin ve bayrağımızın yanında olmaya devam edeceğim" dedi.

"TEHDİTLE OY TOPLUYORLAR"

Suruç'un HDP ve PKK için son derece önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, "Suruç'a hakim olmak istiyorlar. Bunu sadece PKK değil HDP de istiyor. Çünkü orada başka bir güce karşılar. Bölgede HDP ve PKK'ya karşı dik duran aileleri sindirmeye çalışıyorlar. Doğu ve Güneydoğu'da tehdit ve zorla oyların yüzde 70'ini alıyorlar" ifadelerini kullandı.

Karayılan’ın oğlum dediği terörist anlattı: PKK hiç bu kadar zor durumda kalmamıştı Karayılan’ın oğlum dediği terörist anlattı PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan’ın oğlum dediği terörist Fırat Şişman 8 Nisan'da ağır yaralı ele geçirildi. Çektiği videolarla örgütün karanlık yüzünü deşifre etti.

AYM, HDP iddianamesini kabul etti HDP iddianamesi ilk incelemeden geçti Son dakika haberi: Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden açılan davada, ilk incelemesini tamamlayarak iddianamenin kabulüne karar verdi. İddianame ön savunma için partiye gönderilecek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber