Tarih : 12.06.2021 - 16:37 Yorum : 0

Suudi Arabistan’dan Hac kararı

Suudi Arabistan, bu yıl sadece vatandaşlarına ve ülkede yaşayanlara hac izni vereceğini duyurdu.

Suudi Arabistan’dan Hac kararı

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı Hacca gidecek vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

YALNIZCA SUUDİ VATANDAŞLAR

Yaptığı açıklamada,

“Bu yıl yalnızca Suudi vatandaşları Hacca gidebilecek. Ülkede oturma izni olanhlar da Hacca gidebilecek” ifadeleri kullanıldı.

HAC İBADETİ KOVİD-19 SALGINI GÖLGESİNDE YAPILACAK

Suudi Arabistan, mayıs ayında yaptığı açıklamada bu yıl Hac ibadetinin, Kovid-19 salgını gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurmuştu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bu yıl haccın, hacıların sağlığı koruma altına alınarak, ibadetlerin kolaylıkla yapılmasının sağlanması gözetilerek, özel sağlık ve güvenlik koşullarına göre gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmişti.

Suudi Arabistan'ın Kovid-19 salgını nedeniyle diğer ülkelerden gelecek hacı adaylarına hac ibadetini yasaklamayı planladığı daha önce gündeme gelmişti.

Suudi Arabistan, Kovid-19 salgını nedeniyle geçen yıl da sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti.

DİYANET'TEN HAC AÇIKLAMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı, Covid-19 salgını sebebiyle 2021 yılı içerisinde hac ibadeti için Türkiye’den hacı adaylarının kutsal topraklara gidemeyeceğini duyurdu

Hac ibadeti Kovid-19 önlemleri altında yapılacak Hac ibadeti Kovid-19 önlemleri altında yapılacak Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlı sayıda hacı adayı kabul edilerek gerçekleştirilen hac ibadetinin, bu yıl özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını açıkladı.

Diyanet'ten hac ve umre açıklaması Diyanet'ten hac ve umre açıklaması Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için adayların kura ve kayıt haklarının 2021 için de devam etmekte olduğu bildirdi. Diyanet ayrıca umre ziyaretlerinin de yapılmayacağını açıkladı.

Etiketler : Suudi Arabistan
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber