22˚
İstanbul
22˚
parçalı bulutlu
Nem %44
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-20 09:37:38

TAG Otoyolu ulaşıma açıldı

Etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle oluşan don olayları sonrası ulaşıma kapanan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu tamamen ulaşıma açıldı.

TAG Otoyolu ulaşıma açıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gaziantep Valisi Davut Gül, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun tamamen ulaşıma açıldığını bildirdi. Vali Gül, önceki gün akşam saatlerinden itibaren ekiplerin otoyol güzergahında çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

VALİ'DEN DON UYARISI

Karla mücadele anlamında kent genelinde 6 bin personelin emek verdiğini anlatan Gül, "En zorlu noktalardan birisi TAG Otoyolu'ydu. Şu an itibarıyla otoyolu tamamen ulaşıma açtık. Don olaylarına karşı herkesin yine de dikkatli olmasını, kar lastiği olmayan araçlarla seyahate çıkılmamasını özellikle istiyoruz." diye konuştu.

Vali Gül, bu süreçte sürekli desteklerini hissettikleri Adalet, Ulaştırma ve Altyapı ve İçişleri bakanlıklarına, bölge milletvekillerine, belediyelere, AFAD, Türk Kızılay ve güvenlik güçlerinin ekiplerine teşekkür etti.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu, önceki gün yağan kar nedeniyle ulaşıma kapanmıştı. Çalışmalar sonucu ulaşıma açılan otoyol gece etkili olan soğuk havadan dolayı oluşan don olayının ardından meydana gelen trafik kazaları nedeniyle yeniden ulaşıma kapanmıştı.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Gaziantep Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü, kentte buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Parçalı ve çok bulutlu bir günün tahmin edildiği Gaziantep'te kuzey ve kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette ve yer yer kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesinin öngörüldüğü kentte, don ve buzlanma uyarısında bulunuldu.

Etiketler